Produkte Make Up, në Shitje

Askush nuk ka lindur me një fytyrë të përsosur, por në të gjithë janë të bekuar me tipare tërheqëse, në pritje të zbulimit. Në Pinoku.Al ju sjellim makeup-in më të mirë në internet, duke shfaqur një gamë të gjerë të produkteve të kujdesit personal me cilësi të lartë. Mbuloni njollat ​me Make Up dhe të metat tuaja për të bërë një zgjedhje të bukur dhe të shëndetshme të lëkurës. Shtoni ngjyra për të konturuar fytyrën tuaj për të arritur një pamje tërheqëse. Theksoni tiparet tuaja më të mira me shumë produkte që do keni mundësi t’i shfrytëzoni me Make Up. Qielli është kufiri kur bëhet fjalë për të transformuar fytyrën tuaj për të zbuluar llojet e pamjeve që preferoni.

E lezetshme, e butë, e zgjuar, e mprehtë – opsionet janë pakufizuara kur kërkojnë fjalë për pamje të ndryshme që mund të krijojnë me markat tona të niveleve të larta të përbërjeve. Nga sytë, vetullat dhe faqet, kërkoni dhe më shumë, bëni një produkt të vetëm për pjesët tuaja të fytyrës tuaj.

Këtu është një udhëzim i shpejtë për llojet e produkteve të aftësisë që mund të zgjidhni kur bëni pazar në internet në PinokuAl:

Make Up I Butë si Mëndafshi – Fshihni të metat e lëkurës tuaj për të zbuluar lëkurën e lëmuar me produktet tona të makeup-it. Kremrat tanë BB njomin lëkurën ndërsa fshehin njollat. Kremrat dhe fshehjet e difekteve (complexion correcting CC ) të fytyrës sonë mund të ndihmojnë në fshehjen e rrathëve të errët ose rrudhave të moshës. Ju gjithashtu mund të përdorni fondatinën në një hije afër tonit të lëkurës tuaj për të krijuar një bazë të barabartë. Një kombinim themeli dhe primer mund të ndihmojë gjithashtu në zvogëlimin e shfaqjes së vijave të imëta dhe rrudhave, duke e lënë makeup-in tuaj të zgjasë më shumë.

Lejo Sytë të Bëjnë Prezantimin me Make Up – Skiconi sytë tuaj me kajal dhe eyeliners për të nxjerrë në pah bukurinë e tyre. Përdorni bojë për vetulla për të shtuar më shumë thellësi në qerpikët tuaj të bukur. Zgjidhni ngjyrat e hijeve që do të plotësonin më së miri ngjyrën e syve tuaj. Përforcuesit e vetullave do t’ju ndihmonin t’i jepni syve tuaj të bukur një përkufizim krejt të ri.

Tani Zbulojmë Buzët e Ëmbla – Lërini buzët tuaja të thara dhe të çara të shërohen me produktet tona të kujdesit për buzët. Shtoni shkëlqim buzësh për pak shkëlqim. Ose merreni një nivel më të lartë duke shtuar ngjyra të thella dhe të pasura në buzët tuaja për raste të veçanta. Zgjidhni buzëkuqët tuaj të preferuar duke zgjedhur nga një gamë e hijeve të ndritshme, të errëta, me shkëlqim dhe me fund të matte-it. Vijëzuesi i buzëve (Lapsi i Buzëve) do të ndihmonte në krijimin e një skice më të pastër në buzët tuaja.

Si të Bëni Make up

Këtu janë hapat që mund të ndiqni për të aplikuar makeup-in:

– Përdorni një pastrues (cleanser) për të pastruar fytyrën para se të filloni.
– Mbuloni qarqet e errëta, skuqjen ose njollat duke përdorur një korrektor (concealer) korrigjues të ngjyrave.
– Tjetra, kaloni në aplikimin e fondatinës.
– Pastaj mund të vazhdoni te sytë duke përcaktuar vetullat, duke krijuar hije dhe duke vijëzuar kapakun.
– Tjetra, vendosni skuqje (blush) në mollëzat e faqeve tuaja.
– Përdorni një bronzer për të gdhendur fytyrën dhe theksuesin (highlighter-in) për një shkëlqim të puthur nga dielli.
– Në fund, kompletoni pamjen tuaj me një nuancë të kuq buzësh të zgjedhur.

A është Make up i Sigurt për Lëkurën?

Po, Makeup-i është i sigurt për lëkurën tuaj. Sidoqoftë, secili produkt në treg është unik, me një grup të veçantë ingredientësh. Në varësi të substancave ndaj të cilave mund të jeni alergjik, përjashtoni çdo produkt që mund të shkaktojë reaksion (acarim).

Showing 1–48 of 85 results

SHOPPING CART

close