Produkte për Përkujdesje lëkure, në Shitje

Nëse dëshironi të keni një lëkurë të bukur dhe me shkëlqim, duhet të ndiqni një rutinë të kujdesit për lëkurën dhe Përkujdesje lëkure. Kujdesi për lëkurën filloi në Egjiptin e lashtë gati 6000 vjet më parë. Egjiptianët e lashtë përdornin produkte kozmetikë për të mbrojtur lëkurën e tyre nga insektet dhe rrezet e dëmshme të diellit. Ata krijuan produkte natyrale me barëra, vajra esencialë, qumësht, brumë, vaj ulliri dhe vezë struci. Romakët dhe Grekët gjithashtu përdorën produkte natyrale për t’u kujdesur për lëkurën e tyre. Ata përdorën vajra dhe rërë për të mbrojtur lëkurën nga rrezet e diellit. Në ditët e sotme, regjimi korean i kujdesit të lëkurës ndiqet gjerësisht në të gjithë botën.

Nëse jeni duke kërkuar për lëkurën e grave ose burrave, PinokuAl është destinacioni juaj ideal. Ne kemi zgjidhje për Përkujdesje lëkure për çdo lloj lëkure: të ndjeshme, të thatë dhe me vaj. Mund të gjeni edhe produkte për kujdesin e lëkurës për fëmijë. Ne kemi një gamë të madhe produktesh nga markat më të mira që do t’ju japin një lëkurë të shndritshme dhe rinore. Në vend që të vizitoni një klinikë për kujdesin e lëkurës, ju mund të blini produktet më të mira për lëkurën tuaj. Mund të gjeni kremëra dielli, kremra kundër plakjes, pastrues, krem ​​hidratues, locione për trupin, kremra për fytyrën dhe kremra për trupin. Ju duhet të keni të gjitha gjërat e domosdoshme për kujdesin e lëkurës për t’u kujdesur për lëkurën tuaj.

Llojet Kryesore

Hidratues Përkujdesje lëkure

Lëkura juaj ka nevojë të vazhdueshme për hidratim dhe lagështirë; prandaj një krem hidratues i mirë do të plotësojë nevojat tuaja. Hidratuesit janë formuluar për lloje të ndryshme të lëkurës dhe për shqetësime të ndryshme të lëkurës.

Pastrues dhe maska Përkujdesje lëkure

Përdorni produktin e duhur për ndryshimin e rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën në shumë nivele. Lëkura merr kujdesin dhe ushqyesit e duhur dhe kështu shkëlqen! Pastrimi (Scrubs) për fytyrën ndihmon në pastrimin e poreve tuaja dhe largon lëkurën e vdekur. Ndërsa një maskë e mirë për fytyrën do të ndihmojë në zvogëlimin e madhësisë së poreve dhe shtrëngimin e lëkurës.

Kujdesi për Sytë dhe Buzët

Sytë dhe buzët janë pjesët më të ndjeshme të fytyrës që kërkojnë vëmendjen më të madhe. Ka produkte që plotësojnë të gjitha llojet e shqetësimeve që lidhen me sytë tuaj, qofshin qarqet e errëta, vijat e holla, sytë e fryrë, etj.

Buzët e këputura dhe të thata nuk janë një shenjë e kujdesit të shëndetshëm të lëkurës, nga aroma të ndryshme te ngjyrimet e ndryshme, tregu i ka të gjitha.

Përkujdesje lëkure nga Dielli

Qëndroni të sigurt kur jeni të ekspozuar në rrezet e diellit, diapazoni i kujdesit nga dielli i produkteve për kujdesin e lëkurës janë të domosdoshme për zbehjen e një gruaje.

Këshilla për ju për Përkujdesje lëkure

Ju duhet të ndiqni disa këshilla për t’u kujdesur për lëkurën tuaj siç duhet.

Nëse keni lëkurë të ndjeshme, mund të përdorni një maskën hidratuese të aloes për fytyrën. Do të hidratojë lëkurën tuaj dhe do ju bëjë të ndiheni të freskët. Ju do të merrni lëkurë të butë dhe të lëmuar menjëherë.

Ju duhet të investoni në një krem të mirë sunscreen për të mbrojtur lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme të diellit. Kremi kundër diellit Lotus Herbals me SPF 40 ka një formulë revolucionare për mbrojtjen nga dielli. Është jo i yndyrshëm dhe përmban përbërës ndriçues të lëkurës.

Vaji-i-serumit i natës Lakme kombinon mirësinë e vajit të Arganit me fuqinë e serumit. Masazhoni disa pika në lëkurën tuaj çdo natë në mënyrë që të zgjoheni me një lëkurë të shndritshme dhe të ushqyer.

Nëse jeni duke kërkuar kujdes për lëkurën kundër plakjes, duhet të investoni në një krem të mirë kundër plakjes. Kremi Lotus Herbal Anti-plakje mund të zvogëlojë në mënyrë efektive vijat e imëta dhe rrudhat.

Një krem hidratues është i nevojshëm për kujdesin e lëkurës së thatë. Ju mund të përdorni krem hidratues të shkëlqimit të bardhë Lotus Herbals nëse keni lëkurë të thatë. Ajo rrit shkëlqimin e lëkurës në mënyrë të natyrshme.

Ju mund të përdorni Maybelline Lip Balm për buzët e thata dhe të copëtuara. Ato janë në dispozicion në hije të ndryshme. Balsami i buzëve do të mbajë buzët tuaja të hidratuara për një kohë të gjatë.

Nëse jeni duke kërkuar produkte për kujdesin e lëkurës me vaj, duhet të investoni në një larje të mirë të fytyrës. Larja e fytyrës me shkumë Loreal Paris ka një strukturë të butë dhe qumështore që shkumon shumë dhe shpëlan vajin e tepërt nga lëkura. Përdoreni atë dy herë në ditë për të marrë një lëkurë të pastër dhe të shndritshme.