Produkte për Meshkuj, në Shitje

Shumica e burrave nuk i kushtojnë shumë vëmendje kujdesit të lëkurës. Ata jetojnë një pjesë të mirë të jetës së tyre duke menduar se një dush, një pastrim i mirë sapuni i ndjekur nga aplikimi i ndonjë locioni është i mjaftueshëm për lëkurën e tyre. Nëse kjo është e rëndësishme, atëherë ka shumë gjëra që mungojnë në këtë rutinë dhe disa praktika janë në të vërtetë të dëmshme për lëkurën. Qasja ndaj kujdesit për lëkurën nuk ka pse të jetë me kohë dhe shteruese. Sepse shumë i pëlqejnë përkëdheljet dhe trajtimet me 6 hapa të maskave dhe lëvozhgave, sigurisht që nuk është mënyra e vetme për t’u kujdesur për lëkurën tuaj.
Krijoni një rutinë të thjeshtë, të drejtpërdrejtë dhe pa bujë që mund ta ndiqni për gjithë jetën. Produktet e lëkurës për burra janë në dispozicion në varietete të bollshme. Bëni më të mirën e zgjedhjeve në dispozicion dhe grumbulloni arsenalin tuaj të kujdesit për lëkurën me disa nga gjërat e domosdoshme. Mos harroni të përdorni një pastrim fytyre dhe trupi një ose dy herë në javë për të shtresuar dhe hequr qelizat e vdekura të lëkurës, duke ringjallur shkëlqimin natyral të lëkurës suaj. Shumica e burrave priren të mendojnë se sapuni i trupit është shumë i mirë edhe për fytyrën tuaj. Kjo është ajo ku ata shtyjnë lëkurën e tyre të shpërthejë, të thahet dhe të bëhet e vrazhdë, ose të irritohet. Sapunët përmbajnë kimikate të ashpra që janë shumë për t’u marrë nga lëkura delikate e fytyrës. Blini produkte larjeje të mirë të fytyrës që i përshtatet llojit tuaj të lëkurës dhe plotëson nevojat e saj ushqyese. Thajeni pas dushit në vend që të fërkoni peshqirin me lëkurën. Lëkura juaj është veçanërisht e ndjeshme pas dushit. Ju mund të përfundoni duke e shtrirë atë dhe duke shkaktuar më shumë dëme. Kështu që mbajeni të butë dhe mos e pastroni lëkurën tuaj gjatë procesit të fshirjes. Në fund, hidratojeni, mundësisht pas larjes kur poret janë të hapura për të rivendosur lagështinë e humbur në lëkurë.

Qëndroni të Pastruar Mirë me Produkte të Kujdesit Personal

Kujdesi për Proçesin e Larjes dhe Trupit

Siguroni pastërtinë dhe hidratimin e trupit të plotë me artikuj të kujdesit personal nga Pinoku. al. Produktet e larjes së trupit të bëra me bollgur pastrojnë lëkurën e ndjeshme, ndërsa xhelërat e pasuruar me gjalpë shea shkumëzojnë mirë dhe e lënë lëkurën të ndihet e butë dhe e lëmuar. Locionet dhe kremrat për trupin shtojnë pak lagështi në lëkurën e ashpër dhe të thatë, ndërsa pastrimet dhe eksfoliantët e trupit pastrojnë lëkurën e vdekur, duke e lënë lëkurën tuaj të shndritshme dhe të freskët. Bombat e banjës, banjat me flluska dhe sapunët shtojnë një element relaksues në kohën kur bëni banjo dhe opsionet me Epsomsalt ndihmojnë në lehtësimin e muskujve të lënduar, të lodhur, duke përmirësuar potencialisht gjumin. Deodorantët dhe antiperspirantët mbajnë djersën larg gjatë punës ose mësimit. Pavarësisht nëse doni opsione pa aromë, hipoalergjike, produkte me aromë agrumesh që forcojnë shqisat tuaja ose produkte të pasuruara me vanilje që kanë aromë si ushqimet e pjekura super të freskëta, këto produkte të banjës dhe kujdesit për trupin kanë aromat e përsosura që i përshtaten stilit dhe humorit tuaj.

Kujdesi Oral
Përmirësoni produktet e kujdesit oral për higjienën e dhëmbëve të dizajnuara për të freskuar frymëmarrjen dhe për të pasur dhëmbët të pastër me shkëlqim. Furçat elektrike të dhëmbëve me kohëmatës të integruar ju ndihmojnë të pastroni në kohën e duhur për pastërtinë optimale, ndërsa pastrimi me pe dhe pastruesit oralë me ujë me presion, pastrojnë hapësirat midis dhëmbëve për të parandaluar grumbullimin e ushqimit dhe pllakave. Paketimet e furçave të dhëmbëve manualë ju lejojnë që të lini një në shtëpi dhe një ta mbani në çantën tuaj për ti larë pas ngrënies jashtë shtëpisë. Përzgjedhja nga Pinoku.al përfshin larje të gojës që ndihmojnë në shkatërrimin e mikrobeve, luftimin e pllakave dhe përmirësimin e shëndetit të mishit të dhëmbëve. Nëse dëshironi të zbardhni buzëqeshjen tuaj, të forconi smaltin ose të lani para dhëmbët për të përmirësuar punën tuaj me furçë, këto produkte të higjienës personale keni ardhur në vëndin e duhur.

Kujdesi për flokët
Mbani krifën tuaj të shëndetshme dhe me shkëlqim të produkteve për kujdesin e flokëve. Produktet e kujdesit personal si shampoja dhe kondicioneri bazë pastrojnë dhe zbutin flokët, ndërsa produktet dy-në-një funksionojnë shkëlqyeshëm në mëngjes ose pas stërvitjeve. Zgjidhni musa, shkumë, xhel, pomade dhe dyll për të marrë vetëm modelin e flokëve që dëshironi dhe mbajeni në vend me llak për flokët që siguron një set të butë për lëvizjen natyrore ose një mbajtje të fortë që parandalon incidentet në ditët me erë. Trajtimet e flokëve sigurojnë kondicionim të thellë, mbrojnë flokët nga nxehtësia e mjeteve stiluese dhe trajtojnë flokët e trashë, kaçurrelë, duke siguruar që të keni të gjitha ato që ju nevojiten për flokë të mrekullueshëm. Nëse dëshironi të lyeni flokët ngjyrë gri ose të ndryshoni pamjen tuaj plotësisht, ngjyra e flokëve në shtëpi funksionon shumë më me lehtësi dhe është akoma më ekonomik.

Rruajtja dhe Heqja e Qimeve
Mirëmbani produkte të shkëlqyera për rrojë dhe heqjen e qimeve për burra dhe gra. Zgjidhni brisqe dhe kremëra rroje në formë të posaçme me aroma femërore për këmbët dhe nën sqetull, ose zgjidhni brisqe elektrike të dobishme që e bëjnë rruajtjen e mjekrës një fllad. Brisqet manuale me tehe të shumëfishta sigurojnë një pamje të butë dhe të lëmuar, ndërsa locioni pas rruajtjes siguron një freskim të sipërfaqes së rruajtur. Opsionet për depilim trajtojnë gjithçka, nga vetullat te linjat e bikinit, ndërsa kremrat për heqjen e qimeve i mbajnë zonat të qarta pa rruajtje.

Specialitetit i Kujdesit Personal
Mbështetuni te produktet e kujdesit femëror në mungesë të vetëpërmbajtjes për zgjidhje diskrete. Tamponat Maxi me krahë ndihmojnë në mbrojtjen e të brendshmeve gjatë periodave të vrullshme, gjithashtu kombinuar me veshjet si me pantallonat ultra të holla funksionojnë shkëlqyer për veshjet e përditshme. Zgjidhni tampona normalë ose me madhësi të ndryshme në mënyrë që të keni gjithmonë llojin e duhur ose të zgjidhni gota menstruale për një alternativë miqësore me mjedisin. Pecetat femërore dhe larjet ju ndihmojnë të qëndroni të pastra dhe të freskëta në çdo kohë. Për ato me shqetësime të mosmbajtjes, kjo përzgjedhje përmban një larmi madhësish për gratë dhe vajzat, dhe opsionet për veshje të përditshme dhe brenda natës sigurojnë një mbrojtje të sigurtë pa marrë parasysh situatën.

Kujdesi i Duarve dhe Këmbëve
Zbuloni produktet e kujdesit personal që zbutin dhe mbrojnë duart dhe këmbët. Locionet qetësuese ndihmojnë në zbutjen e pjesëve të thata të lëkurës, ndërsa pastrimet speciale ndihmojnë në zbutjen e lëkurës së thatë. Pavarësisht nëse keni nevojë për mjete që rruajnë kallot ose rërojnë thembra të ashpra, ilaçe për të luftuar kërpudhat e thonjve të këmbës, ose mjete që funksionojnë me bateri për pedikyrë, ofrojnë këto mundësi për kujdesin e këmbëve dhe duarve.

Kujdesi ndaj Diellit
Mbroni lëkurën nga rrezet e dëmshme UV (ultravioletë) me produkte të kujdesit ndaj diellit. Zgjidhni nga mbrojtja themelore për veshjen e përditshme, ose zgjidhni spërkatjet dhe locionet me 50+ SPF për një shtresë shtesë midis jush dhe diellit. Produktet e dizenjuara posaçërisht për fëmijët dhe foshnjat mund të ndihmojnë në parandalimin e djegieve nga dielli gjatë daljeve ose shëtitjeve me familjen. Kur dita juaj përfshin pishinën ose plazhin, përdorni bllokues dielli të papërshkueshëm nga uji për besim shtesë dhe parandalimin e dëmtimit.

Showing 1–48 of 258 results

SHOPPING CART

close