Pajisje Bukurie, në Shitje

Për shekuj, njerëzit kanë përdorur kozmetikë dhe Pajisje Bukurie. Është një nga aksesorët e preferuar për gratë. Nëntëdhjetë për qind e grave mbajnë mjete makijazhi dhe produkte të tjera kozmetike me vete në çantat dhe kuletat e tyre. Studiuesit vërtetuan se produktet kozmetike janë të afta të sjellin disa lloj ndryshimesh drastike në fytyrën e një personi. Ato gjithashtu ndihmojnë njerëzit të mbulojnë njollat dhe të shtojnë bukurinë e tyre. Produktet kozmetike dhe bukuria mund të ndihmojnë një individ për të përmirësuar paraqitjet në një mënyrë krejtësisht të preferueshme.

Pajisje Bukurie si Kozmetikat, përdorimi i tyre dhe markat e disponueshme në kompletet Makeup të dyqanit tonë ndihmojnë për të hequr të gjitha papërsosmëritë tuaja. Themelet e përbërjes shtojnë mbulesën tuaj të bukurisë në shenjat e stresit dhe njollat, duke përfshirë njollat e errëta. Këto janë produkte me ngjyra që mund t’ju ndihmojnë të përmirësoni pamjen tuaj.

Nëse po planifikoni të keni një lëkurë të butë dhe të shëndetshme, mund t’i përdorni këto produkte në lëkurën tuaj në mënyrë që të dukeni pa të meta.

Bëni me lehtësi Grim në Shtëpi duke Përdorur Pajisje Bukurie, Produkte Grimi të Cilësisë së Mirë

Ndiqni këto hapa për të marrë një renditje hap pas hapi të procedurës së përbërjes që mund të ndiqni:

Concealer (Fshehësi)
Foundation (Baza)
Mascara (Boja për vetullat/qerpikët)
Kajal (Lapsi i zi për sytë)
Blush (Furça për Skuqjen e mollëzave)
Lipstick (Buzëkuqi)
Primer (Mbushësi)
Eyeshadows (Rimeli)
Lip gloss (Shkëlqyesi i Buzëve)
Concealer/Foundation: Face (Concealer/Foundation për Fytyrën)

Filloni me një fytyre me shkëlqim duke përdorur korrektorin (concealer) ose Bazën (Foundation) nga marka të mira, për shembull, zgjidhni një Kompakt Lakme 9 deri 5 Flawless Matte Complexion, Lotus Ecostay kompakt me jetëgjatësi me SPF 20, ose të ngjashme. Kjo do t’ju ndihmojë të vendosni një themel për përbërjen e mëtejshme në fytyrën tuaj duke fshehur njollat dhe ‘difektet’ e tjera, rrathët e errët, etj. Në fytyrën tuaj.

Bojë për vetulla – Pajisje Bukurie per Qerpikë

Ju mund të përdridhni qerpikët tuaj dhe të bëni sytë tuaj duken jashtëzakonisht tërheqës duke përdorur bojë për vetulla tuaj (mascara). Përdorni curlers (mjeti për bërjen e qerpikëve) për qerpikët ose bojë për vetulla (mascara) për të theksuar bukurinë e qerpikëve tuaj, aplikoni ato dhe do t’i bëjnë sytë tuaj të duken bukur dhe tërheqës. Sa më të mëdha duken sytë, aq më e ndritshme dhe e bukur duket fytyra juaj.

Kajal / Lapsi i zi – Pajisje Bukurie per Sytë

Tani është koha për përbërjen tuaj të syve duke përdorur lapsin e zi për sytë tuaj, hijen e syve ose kajal. Nëse po shkoni drejt një ceremonie tradicionale siç është martesa, atëherë duhet të keni grim të rëndë për sytë për të shkuar me lehenga choli ose saree. Ju gjithashtu mund të përdorni një laps për vetullat për të errësuar vetullat tuaja.

Blush & Bronzers – Furçë për Skuqjen / Bronzaturën e Mollëzave

Punoni pak me mollëzat tuaja tani duke përdorur skuqjen tuaj (blush-in) M.A.C, L’Oreal Paris ose Lakme, nxirrni në pah ato duke përdorur theksuesin Revlon Photoready, theksuesin ColourPop Pearlized, ose të ngjashme ose bronzuesit për fytyrën. Mos harroni se nëse keni veshur rroba perëndimore dhe po dilni për një ditë të rastësishme, mbani përbërjen në anën më të lehtë duke mos tepruar me sytë apo mollëzat.

Buzëkuq – Pajisje Bukurie per Buzët

Hapi i fundit në proces bëhet mbi buzët tuaja. Ju mund të vini shkëlqyes buzësh, buzëkuq ose vijëzues buzësh për të zbukuruar buzët tuaja. Lyeni buzët e errëta nëse po i bëni sytë me shkëlqim dhe anasjelltas. Theksimi i të dyve në të njëjtën kohë do të prishë të gjithë pamjen. Zgjidhni midis markave si Elle 18, Lakme, M.A.C, Maybelline dhe të tjera për varietete si buzëkuq mat, buzëkuq krem, buzëkuq perlë dhe të ngjashme.

Përdorni Produkte të Mira dhe të Kujdesshme për Lëkurën, Megjithatë të Përballueshme, për të Pasur një Lëkurë të Shëndetshme

Mundësia e të pasurit produktet themelore të kujdesit për lëkurën si kremrat hidratues, kremi për fytyrën, pastruesi i fytyrës, produktet e kujdesit për flokët dhe të ngjashme janë jashtëzakonisht thelbësore së bashku me të pasurit një koleksion të mirë të artikujve në kutinë tuaj të Makeup-it.