Produkte për Higjiena e gojës, në Shitje

Ruajtja e shëndetit oral është jashtëzakonisht e rëndësishme pasi një gojë e shëndetshme kujdeset për të gjithë sistemin tuaj. Kujdesi shëndetësor oral ose Higjiena e gojës përfshin kujdesin për dhëmbët, mishrat e dhëmbëve dhe gjuhën tuaj. Nëse nuk kujdeseni për gojën tuaj, kjo do të çojë në prishjen e dhëmbëve, erën e keqe të gojës, ftohje, tharje të gojës dhe probleme të tjera të tilla. Për të luftuar këto probleme me Higjiena e gojës ju nevojiten produkte si furça dhëmbësh të përshtatshme, pastë dhëmbësh që i përshtaten nevojave tuaja, larje gojash që do t’ju japin kujdes të plotë për gojën dhe pajisje dentare që do t’ju ndihmojnë të pastroni gojën tuaj tërësisht. Tani do të merrni të gjitha produktet e kujdesit oral që ju duhen vetëm në PinokuAl.

Shëndeti oral ka nevojë për kujdes të rregullt pasi bakteret dhe mikrobet e tjera të dëmshme shtohen pas çdo vakti që hani. Nëse nuk pastroni gojën pas çdo vakti, grimcat e ushqimit që janë ngjitur në dhëmbët tuaj do të shkaktojnë prishjen e dhëmbëve dhe erën e keqe të gojës. Asnjë nga këto probleme nuk është i dëshirueshëm. Prandaj, është thelbësore për ju të blini produkte të përshtatshme të kujdesit shëndetësor oral. Kutia juaj e kujdesit oral duhet të përmbajë produkte si furça dhëmbësh, fill dentar, pastë dhëmbësh, larje gojash dhe shumë produkte të tilla. Blini në internet në PinokuAl për këto produkte dhe mbajeni gojën tuaj më të shëndetshme.

Markat Kryesore tek Higjiena e gojës

Këto marka që mendojnë për përpara prodhojnë një larmi të gjerë të produkteve të kujdesit oral:

Papastërtia (The Dirt)
E frymëzuar nga suksesi që ajo gjeti duke përdorur praktikat e shëndetit dentar të nderuar me kohë dhe nga filozofia e kthimit në rrënjë të dietës së saj paleo, Shannon Drake themeloi The Dirt për të ndihmuar në ndarjen e përfitimeve luksoze të vetë-kujdesit natyror. Produktet nga kjo markë janë krijuar që të jenë edhe të bukura edhe natyrore.

Desert Essence (Thelbi i shkretëtirës)
Që nga viti 1978, Desert Essence ka sjellë në publik furnizime natyrore për bukuri dhe produkte të vetë-kujdesit, së pari me vaj jojoba, më vonë me vaj pemë çaji, dhe së fundmi me një linjë të plotë të formulave të frymëzuara nga shkretëtira, të ndërgjegjshme për mjedisin. Trajtoni dhëmbët, flokët, lëkurën dhe mishrat e dhëmbëve duke përdorur përbërës natyralë, veganë, me burim të qëndrueshëm.

Dr. Tung’s
Në fund të viteve 1990, Dr. Tung ishte një nga kompanitë pasuese që ndihmuan në popullarizimin e pastrimit të gjuhës në tregun Amerikan. Sot, Dr. Tung vazhdon atë traditë me një linjë produktesh natyrore, përfshirë pastruesin kryesor të gjuhës së tyre prej çeliku (inox-i).

Produktet më të Mira tek Higjiena e gojës

Qëndroni në anën e mirë të dentistit tuaj duke larë rregullisht, pastruar dhe shpëlarë me këto pajisje për kujdesin oral:

Pasta e Dhëmbëve Organike Peppermint e Dr. Bronner
Freskoni frymën tuaj me këtë pastë mente organike me aromë të ëmbël ndërsa trajtoni dhëmbët me fuqinë pastruese të miellit organik të kokosit dhe vajit të kokosit. Kjo pastë dhëmbësh me tregti të ndershme është gjithashtu pa fluor.

Zbardhues nga Oral Essentials Lumineux
Kjo çantë jotoksike për zbardhjen e dhëmbëve dëshmon se nuk duhet të mbështeteni në kimikate të ashpra për të marrë një buzëqeshje më të ndritshme. Këtu, ju do të gjeni një thesar me furnizime shkëlqyese e mundësuar nga kripa e Detit të Vdekur dhe aloe vera.

Larja Organike e Gojës
Frushkulloni dhe shpëlajeni sipas mënyrës tuaj për një buzëqeshje më të ndritshme me këto gargarë:

Zbardhjen e Gojës me Nenexhik nga Dr. Brite
Nuk ka alkool të ashpër, dehidrues në këtë gargarë zbardhues. Mundësohet nga qymyri i aktivizuar ndërsa shfrytëzon ushqimin natyror të vajit të kokosit dhe përdor vitaminën C jo-acid për të promovuar shëndetin e mishit të dhëmbëve.

Vaji Tërheqës Ditor me Mente nga Banyan Botanicals
Për adhuruesit e tërheqjes së vajit, një praktikë Ayurvedic e krijuar për të promovuar higjienën orale, kjo formulë organike ditore përmban vajra natyralë dhe përbërës të tjerë si kopër me erë të freskët. Gargar çdo ditë deri në 20 minuta.