Pajisje Kuzhine, në Shitje

Azhurnimi i kuzhinës tuaj nuk ka qenë kurrë kaq i kendshëm, me pajisje kuzhine të hijshme dhe inovative nga PinokuAL. Krijoni hapësira të freskëta dhe të pastra gatimi me frigoriferë, ngrirës, ​​krijues akulli, furra, pjatalarëse, mikrovalë etj. Forconi aftësitë tuaja të gatimit me pajisje të vogla si përzierësit, shtrydhësit e lëngjeve, mikrovalat, mikserët dhe tenxheret e ngadalta. Pajisjet më të fundit të kuzhinës janë krijuar me karakteristika që mund të rrisin freskinë e ushqimit, të përmirësojnë pastërtinë e pjatave, t’i rezistojnë njollave të gjurmëve të gishtave dhe të ngrohin ushqimin me më shumë saktësi se kurrë.Bleni pajisje shtëpiake me stil dhe rigjeni mënyrën e drejtimit të shtëpisë tuaj. Pajisjet e reja mund të minimizojnë kohën që kaloni duke bërë punë dhe t’ju lejojnë të përqendroheni te familja, miqtë, argëtimi dhe të gjitha gjërat që kanë vërtet rëndësi për ju.

Pajisjet Kryesore

Ne pajisjet kryesore te kuzhines mund te perfshijmë: pjata larës (lavastovilje), ngrirës, frigoriferë, soba kuzhine, ngrohës uji, lavatriçe, kompaktësues plehrash, furra mikrovale dhe tenxhere induksioni.

Pajisjet e Vogla ne Kuzhine

Pajisjet e vogla janë tipikisht makina elektrike të vogla shtëpiake, gjithashtu shumë të dobishme dhe të bartura dhe instaluara lehtësisht. Megjithatë, një kategori tjetër përdoret në kuzhinë, duke përfshirë shtrydhëset e lëngjeve, mikserët elektrikë, mullinjtë e mishit, mullinjt e kafesë, tiganet e thelle, mullinjtë e bimëve, përpunuesit e ushqimit, kazanët elektrikë, ekspres për kafe, blenderat e përgjithshëm dhe blenderat për brumë, tenxhere për oriz, tostierë.

8 Karakteristika Që Duhet të Kërkoni në Pajisjet Tuaja të Ardhshme të Kuzhinës

  • Pajisjet e lidhura Wifi me njoftimet e aplikacioneve.
  • Frigoriferi që ka ‘thellësi të kundërt’ pa sakrifikuar hapësirën.
  • Rafte për frigorifer të personalizuar.
  • Ndriçimi i pajisjes me LED.
  • Pjatalarëse me një pamje të integruar.
  • Kapakë për shishe uji dhe vazo.
  • Te kete karakteristikat qe plotësojnë ambjentin e kuzhinën tuaj.
  • Një furrë e dyfishtë.

Pyetjet me te shpeshta per Paisjet e Kuzhines

A po dalin nga moda pajisjet e pandryshkura?

Deri me tani per 2 dekada jane përdorur pajisje të thjeshta dhe pajisje çeliku (inox) . Një trend ne dizajn që zgjat kaq gjatë është pothuajse i padëgjuar ne fusha te tjera! Por, ka pasur disa zera me vonë se çeliku inox është në rrugë e sipër. Çelik inox nuk do të shkojë askund së shpejti.

A po rikthehen pajisjet e bardha?

Pajisjet prej çeliku inox u bënë të njohura në mijëvjeçarin e ri dhe popullariteti i tyre vazhdon edhe sot. E bardha vazhdon të jetë ngjyra më e popullarizuar dhe pajisjet e bardha të kuzhinës po rikthehen në komunitetin e dizajnit. Ato nuk kanë strukturë me gunga nga si ka qene vitet më parë, por janë të lëmuara dhe me shkëlqim.

Çfarë pajisjesh ka një kuzhinë?

Çdo kuzhinë ka nevojë për gjërat e domosdoshme: një frigorifer, pjatalarëse, sobë dhe furrë. Shumica e frigoriferëve vijnë në një nga tre konfigurimet. Frigorifer tradicional i montuar në majë, me frigoriferin në pjesën e poshtme, është më i zakonshmi, kështu që ekziston një gamë e gjerë modelesh për të zgjedhur.

Showing 1–48 of 2791 results

SHOPPING CART

close