, , , ,

Figu Active Drithëra Krokante-Boronicë e Kuqe 450.00g

(2 customer reviews)
LR

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

Krahasoni

7,700 Lekë

Figu Active Drithëra Krokante-Boronicë e Kuqe 450.00g

siegel_10.jpg

Pershkrim:

Figu Active Drithëra Krokante-Boronicë e Kuqe
Humbja e peshës shpesh nënkupton që të heqësh dorë nga ushqimet e preferuara. Ndryshe nga Figu Active! Kush nuk dëshiron të humbasë muslin e tij, është i shërbyer në mënyrë perfekte me drithrat Figu Actve Krokante-Boronicë e Kuqe. Varianti me pak kalori për mëngjes ju ofron të gjitha lëndët ushqyesve thelbësore – në një pjesë të kalorive! 1
Me kos të freskët, copa të me shije frutash cranberry dhe petëza drithërash me shumë shije, vakti juaj Figu Active bëhet një trajtim i shijshëm. Nuk ka rëndësi nëse dëshironi të largoni kile ose thjesht dëshironi të mbani konstante peshën tuaj aktuale: parimi i thjeshtë i produkteve Figu Active p.sh. LR LIFETAKT Body Mission ju sjell më afër qëllimit tuaj. Thjesht zëvendësoni dy nga tre vakte në ditë me Figu Active 1. Nuk duhet të bëni më shumë! Nuk ka rëndësi nëse doni të shijoni drithrat Figu Active për mëngjes, drekë ose darkë. Avantazhi i madh në çdo kohë të ditës: Figu Active zëvendëson një vakt të plotë të balancuar, por furnizon me më pak kalori. Pra, bëni diçka për pamjen, pa hequr dorë nga asgjë!

Perberesit:

Proteinë soje e izoluar, sojë në formë petash, proteinë soje, niseshte misri, tërshërë në formë petash (9,3 %), miell integral tërshëre, copa cranberry (4,6 %), krunde soje (proteinë soje, miell orizi, ektrakt nga malti i grurit, kripë gatimi), grimca kokosi, lajthi, aromë, emulsifikator (lecithine (përmban sojë)), maltodekstrin, acidifikues (acid limoni), trashës (miell nga farat guark), fosfat trikalçiumi, fosfat dikaliumi, kripë gatimi, L-acid askorbin, ëmbëlsues (sukralozë), nikotinamid, DL-alpha-tocopherol, oksid zinku, D-pantothenat kalçiumi, sulfat mangani, karbonat bakri, hidroklorid piridoksinë, mononitrat thiamine, riboflavinë, acetat retinil, acid monoglutaminik pteroyl, jod kaliumi, sod natriumi, D-biotinë, Cholecalciferol, Cyanocobalamin.

PËR 100 G PLUHUR PËR PORCION (= 1 VAKT)³
Vlera kalorike fiziologjike (KJ / kcal) 1519 kJ / 362 kcal 930 kJ / 221 kcal
Yndyrna 10 g 6,6 g
– nga të cilat acide yndyrore të ngopura 2,8 g 2,8 g
– nga të cilat acide yndyrore të pangopura 2,4 g 1,6 g
– nga të cilat acide yndyrore të mbingopura 3,0 g 1,2 g
Karbohidrate 20 g 16 g
– nga të cilat Sheqer 1,8 g 9,6 g
Fibra 14 g 5,0 g
Proteina 41 g 22 g
Kripë 0,9 g 0,5 g

≤ 0,1 g / 100 g vakt
² Doza e rekomanduar për përdorimin ditor (NRV)
³ Një porcion (= një vakt): 35 g + 200 g jogurt natyral pa yndyrë dhe laktozë (1,5 % yndyrë).
Vlera mesatare e kalorive djegëse me dozën e përgatirur 100 ml: 411 kJ (98 kcal).

Menaxhimi i Peshës: Zëvendësimi i një prej vakteve ditore me baretat, si pjesë e një diete me kalori të ulët ndihmon për të ruajtur peshën e re. Kontrolli i peshës: Zëvendësimi i dy vakteve të përditshme me baretat, si pjesë e një dietë me kalori të ulët ndihmon në humbjen e peshës. Për të arritur efektin e pretenduar, vetëm një ose dy vakte duhet të zëvendësohen çdo ditë.

Aplikimi:

Figu Active Drithëra Krokante-Boronicë e Kuqe ju ndihmon në humbjen dhe ruajtjen e peshës. 1,2
Doza e rekomanduar: përzieni 3 lugë gjelle (35 g) me 200 g kos natyral me pak yndyrë, pa laktozë. Shijojeni vaktin p.sh një musli për mëngjes, drekë apo darkë. Pasi ta keni përgatitur duhet ta konsumoni menjëherë.

Based on 2 reviews

5.0 overall
2
0
0
0
0

Add a review

 1. Aliyah (verified owner)

  Good quality

  Aliyah

 2. Suzete (verified owner)

  Very fast delivery

  Suzete

SHOPPING CART

close