Sobe me Dru Alfa Term 27

(2 customer reviews)
Alfa-Plam

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

140,000 Lekë

Clear

Sobe me Dru Alfa Term 27

Sobë e bërë nga llamarina e mbrojtur me bojë, llak dhe smalt rezistent ndaj temperaturave të larta.
Kaldaja e bërë nga fletë metalike speciale e destinuar për kaldaja.
Lidhja e oxhakut: ana dhe lart.
Mundësia për të zgjedhur një sobë të majtë ose të djathtë.
Gatimi në të gjithë sipërfaqen e gatimit të çelikut.
Çelësi special i derës së kutisë së zjarrit në rast të mbinxehjes.
Siguria shtesë sigurohet nga termostati – mat temperaturën e ujit në kazan dhe manometër – mat presionin e ujit në kazan.
Rregullimi i prurjes së ajrit primar në kutinë e zjarrit nga një rregullator i veçantë rregullon automatikisht temperaturën e ujit në kazan dhe kështu fuqinë aktuale të funksionimit të bojlerit.
Rregullimi i furnizimit të ajrit sekondar nga një rregullator i veçantë siguron një djegie më efikase.
Rregullatori Terciar i hyrjes së ajrit rregullohet me djegie të lëndës së mbetur dhe aktivizohet në rast të përdorimit të qymyrit si lëndë djegëse.
Xham i dyfishtë në derën e furrës me një termometër të integruar.
Dy pozicione të hekurave në kutinë e zjarrit mundësojnë rregullimin e funksionimit të sobës me temperaturë më të ftohtë ose të ngrohtë.
Lehtë për tu aksesuar sirtari i karburantit në pjesën e poshtme të sobës.
Hapja speciale për pastrimin e brendësisë së sobës.
Mundësia për të hequr sipërfaqen e gatimit në mënyrë që të kryeni pastrim të plotë.

Fuqia -27kW
Dimensionet -900 x 600 x 850mm
Dimensionet e furres -300 x 440 x 260mm
Diametri i vazhduesit te qyngut -150mm
Fuqia e ngrohjes me rrezatim -7kW
Fuqia e ngrohjes që i është dhënë ujit -20kW
Sasia e ujit në kazan -25l
Vellimi i ngrohjes -270-450 meter kub
Siperfaqja e ngrohjes -104-173 meter katror
Pesha neto/bruto -195/219 kg
Shkalla e efikasitetit -77%
Klasi i energjise -A

SKU: 31831527 Category: Tags: , ,
Marka

Alfa-Plam

Ngjyra

E Bardhe, E Kuqe, E Zeze, Kafe

Based on 2 reviews

4.5 overall
1
1
0
0
0

Add a review

 1. Amina (verified owner)

  Good quality

  Amina

 2. Rozalba (verified owner)

  Super

  Rozalba

SHOPPING CART

close