Shampo-Skrab Per Eleminimin E Zbokthit Dhe Hidratimin E Skalpit Te Kokes Me Aloe Vera

Krahasoni

2,548 Lekë

Shampo-Skrab Per Eleminimin E Zbokthit Dhe Hidratimin E Skalpit Te Kokes Me Aloe Vera G-C

PËRSHKRIMI

Shampo-skrab nga ECOLATIER, falë përbërësve aktivë natyralë në përbërje, e bën procedurën për pastrimin e kokës dhe flokëve të butë dhe të këndshme.

Grimcat e kripës së detit në përbërje të shampos sigurojnë mikromasazh dhe pastrim të thellë të lëkurës nga dhjami i tepërt dhe produktet e stilimit, aktivizojnë qarkullimin e gjakut dhe frymëmarrjen qelizore të lëkurës.

Përbërësit organikë: Ekstrakti organik i aloe verës përmban vitamina, aminoacide, minerale, polisakaride, fitoncide, ka një biodisponibilitet të lartë dhe është një stimulues natyral i rigjenerimit të qelizave dhe indeve, siguron hidratim të thellë të kokës dhe flokëve.

Vitaminat e grupit B rrisin metabolizmin në qelizat e lëkurës, si rezultat i të cilave flokët marrin më shumë ushqim dhe rriten më shpejt.

Vaji Babassu ka një efekt të dobishëm në lëkurën e kokës, eliminon thatësinë, kruajtjen dhe zbokthin.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 300g

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të shampo-skrabit në flokë, masazhojeni nga 5-deri minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm, këshillohet përdorimi 3 herë në 10 dit.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Maris Sal (Sea Salt), Vegetable Glycerin (Vegetable), Cocamidopropyl Betaine, Cetearyl Alcohol, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil (Babassu Oil), Xanthan Gum, Parfum, Niacinamide (Vitamin B3), Calcium Pantothenate (Vitamin B5), Sodium Ascorbyl Phosphate (Vitamin C), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Pyridoxine HCl (Vitamin B6), Aqua, Organic Aloe Barbadensis Leaf Juice (Organic Aloe Vera Extract), Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, Sodium Sorbzoate, Potassium

SHOPPING CART

close