fbpx

Lule Solanum pseudocapsicum v.10 h.28 332314

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

300 Lekë

Lule Solanum pseudocapsicum v.10 h.28 332314

PERSHKRIMI:

Lulet mbulojnë këtë bimë me shkurre gjatë verës. Duke filluar nga vjeshta, lulet ndiqen nga fruta të vegjël, të rrumbullakët, që kthehen nga jeshile në të verdhë në portokalli në të kuqe, ndërsa ato piqen ngadalë. Ato janë afatgjata dhe do të “zbukurojnë” bimën gjatë dimrit. Këto bimë zbukuruese do t’i gjeni në shitje pothuajse në çdo kohë të vitit. Ata nganjëherë shiten si Qershi Krishtlindjesh ose Piper Krishtlindjesh gjatë festave.

 • Emri shkencor : Solanum pseudocapsicum
 • Ambienti : Të jashtëm
 • Temperatura : Dritë e bollshme
 • Ujitja : Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal, i lëngshem ose granular
SKU: 71991358 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close