fbpx

Lule Kalanchoe v.10 h.20 334473

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

350 Lekë

Lule Kalanchoe v.10 h.20 334473

PERSHKRIMI:

Bimët e Kalanchoe janë me gjethe të trasha . Shumica përfundojnë si bimë në vazo, por zonat që mund të imitojnë tokën e tyre amtare Madagaskar mund t’i rritin ato jashtë. Tufat e luleve të imëta prodhojnë një lulëzim të madh të mbajtur lart në rrjedhjet mbi pjesën më të madhe të gjetheve. Nëse dëshironi një lulëzim të dytë, është detyrë të dini se si të kujdeseni për një kalanchoe. Këto bimë kanë nevojë për periudha të shkurtra të dritës dimërore për të formuar sytha të rinj. Mësoni si të rritni kalanchoe dhe shumëvjeçari mund t’ju shpërblejë me disa sezone të luleve të ndritshme shumëngjyrëshe.

 • Emri shkencor : Kalanchoe
 • Ambienti : Të jashtëm
 • Temperatura : Dritë e bollshme
 • Ujitja : Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal, i lëngshem ose granular
SKU: 38122494 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close