fbpx

Lule Gazanja v14 330066

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

500 Lekë

Lule Gazanja v14 330066

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti, nuk ka asgjë më të vyer se lule të çelura e me ngjyra mahnitëse të cilat do e zbukurojnë kopshtin, ballkonin apo ambientin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës” për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e çdokujt. Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Gazania
 • Ekspozimi : Ambient I Jashtem
 • Temperatura : Per nje zhvillim te mire te mire te bimes I nevoitet nje temperature 18 deri 21 grade
 • Ujitja : Terreni mbahet I lagur por duhet te evitohen ujitjet e teperta ne dimer.
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus  dhe argjile.
 • Ushqyesit – NPK : Gjate periudhes se rritjes, bima ushqehet cdo jave me pleh specifik per bime te celura
 • Lulezimi : Lulezon nga muaji mars deri ne gusht.lulet jane me nuanca te ndryshme te kuqe,vjollse.
 • Vazimi : Nderrohet vazo cdo 1 vite ne parvere
SKU: 74827891 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close