fbpx

Lule Dianthus (Karafil) v14 31674

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

350 Lekë

Lule Dianthus (Karafil) v14 31674

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të çelura, me ngjyra mahnitëse, të cilat do e zbukurojnë kopështin, ballkonin apo ambientin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës” për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e çdokujt. Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Dianthus
 • Familja : Caryophyllaceae
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te jashtme qe kultivohet dhe ne vazo,ballkone,terraca.
 • Temperatura : Karafili duron temperatuara te ndryshme por ne dimer  nuk duhet te zbrese poshte 7 grade.
 • Ujitja : Ujitja behet e rregullt gjate periudhes se veres ndersa gjate dimrit ujitja behet me kursim.
 • Terreni : Ka nevoje per terren humus dhe argjile.
 • Lulezimi : Bima eshte gjithmone e  gjelbert me me lule me nuanca te kuqe,roze,verdhe,
 • Vazimi : Behet ne mars kur bima eshte shume e shtrenguar.
SKU: 95442331 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close