Krem Nate Per Fytyren Me Kaktus Organik

3,010 Lekë

Krem Nate Per Fytyren Me Kaktus Organik G-C

PËRSHKRIMI

Krem nate për fytyrën me Kaktus Organik ka përbërës aktivë natyralë nga ECOLATIER është krijuar për të ushqyer thellësisht, restauruar dhe ripërtërirë lëkurën e fytyrës.

Stimulon proceset natyrore të rinovimit të lëkurës gjatë gjumit.

Redukton shfaqjen e rrudhave, ndihmon lëkurën të duket e freskët dhe e tonifikuar.

Përbërësit organikë: Përqendrimi i ekstraktit organik të kaktusit përmban antioksidantë, flavonoide, karoten dhe vitaminë C të cilat rikthejnë ekuilibrin natyror të lëkurës, e hidratojnë atë intensivisht dhe përmirësojnë elasticitetin duke parandaluar plakjen e parakohshme.

Përbërësit aktivë: Gjalpi i Sheas ka veti të forta rigjeneruese duke stimuluar prodhimin e kolagjenit. Ndihmon në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës, përmirëson gjendjen dhe pamjen e saj.

Vitamina E ushqen dhe mbron qelizat e lëkurës, parandalon prishjen e kolagjenit dhe ngadalëson plakjen natyrale.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 50ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni kremin në fytyrën e pastruar, duke shmangur zonën e syve derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Organic Cereus Grandiflorus (Cactus) Flower Extract (Organic Cactus Flower Extract), Propanediol, Oleyl Erucate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Organic Opuntia Ficus-Indica Seed Oil Organic Opuntia Oil), Microcitrus Australasica Fruit Extract, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Sodium Polyacrylate, Parfum, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Amyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Linalool.

SKU: 71798161 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close