fbpx

Fidan rrushi v.17 h.100, i zi, për tavolinë 334307

 

  • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
  • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
  • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
  • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
  • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

550 Lekë

Fidan rrushi v.17 h.100, i zi, për tavolinë 334307

PERSHKRIMI:

Rrushi njihet për vetitë e tij si frut, sidomos për lëkurën. Ai mund të aplikohet në rastet e herpesit. Përsa i përket vlerave ushqyese, është e rëndësishme të nënvizojmë se pjesën më të madhe, rrushi e ka te lëkura e tij. Ajo përmban nivele të larta polifenolësh dhe resveratrolësh, që kanë veti antioksiduese. Ky frut ndihmon edhe në rastet e kapsllëkut dhe problemeve që lidhen me qarkullimin e gjakut. Rrushi është shumë i pasur me kripëra minerale si zinku, potasi, magnezi, hekuri dhe vitamina të grupit A, B dhe C. Është një frut që mund të konsumohet nga të gjithë, edhe nga ata që janë mbipeshë. Përjashtohen vetëm diabetikët, pasi përmban vlera sheqeri të larta.

  • Emri shkencor : Vitis
  • Periudha e mbjelljes : Gjithë vitin, me rrënjë
  • Periudha e plehërimit : Pranvere
  • Periudha e krasitjes : Janar – Shkurt
  • Periudha e spërkatjes : E pacaktuar
SKU: 19364473 Category: Tags: , , , , ,

SHOPPING CART

close