Bimë aromatike Mente v14 330175

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

250 Lekë

Bimë aromatike Mente v14 330175

PERSHKRIMI:

E pabesueshme sesi arrin të bëhet pjesë e përditshmërisë tuaj nëpërmjet funksioneve të ndryshme, t’ju vijë në ndihmë si pjesë e artit të gatimit duke i dhënë një shije dhe aromë specifike që nuk ngatërrohet lehtë në gatimet tradicionale. E pasur me vitamina dhe me veti kuruese për organizmin ,ajo gjen një përdorim të gjerë si tek gjellërat, antipastat e deri tek ëmbëlrsirat, limonatat e likernat. Për të mos folur për vetitë e saj për të larguar insektet e këqija si miza, milingonat dhe deri tek vetitë dhe karakteristikat e saj kurative që e bëjnë atë një ndër përbërësit bazë të disa prej locioneve të bukurisë. Përse të mos e mbani në shtëpinë tuaj? Ajo kultivohet lehtë dhe ka veti mahnitëse.

 • Lloje i bimes : Bime Aromatike
 • Emri shkencor : Mentha piperita
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjeteve te jashtme I suporton driten dhe gjysem drite.
 • Kultivimi i Bimes : Kultivimi  mund të bëhet direkt me farë ose me fidanë të rrënjëzuar
 • Ushqyesit : Plerohet me ushqyes universale ose per bime te gjelbra nje here ne muaj
 • Terreni : Zhvillohet mire ne nje terren me baze dheu pjellor ose humus.
 • Vazimi : Duhet te behet nderrimi I vazos dhe dheut perkates nje here ne  vite
 • Lulezimi : Lulëzon në Qershor Shtator
 • Temperatura : Është bimë që kërkon lagështi e nxehtësi dhe nuk u reziston ngricave të vonshme
Bime aromatike Mente v14 330175 1 Bime aromatike Mente v14 330175 2
Kategori: Etiketa: , , , ,

SHOPPING CART

close