Xhel Hidratues Per Larjen E Fytyres Per Lekure Te Thate Dhe Te Ndjeshme

2,142 Lekë

Xhel Hidratues Per Larjen E Fytyres Per Lekure Te Thate Dhe Te Ndjeshme G-C

PËRSHKRIMI

 Projektuar posaçërisht për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme.

 Pastron butësisht, nuk e than lëkurën, ndihmon në mbajtjen e lagështirës në qelizat e lëkurës, duke parandaluar acarimin dhe skuqjen.

 Vaji organik i bajames në përbërje të produktit mbush lëkurën me lagështi, ushqen, tonifikon, zbut, përmirëson ngjyrën duke e bërë lëkurën më të lëmuar dhe elastike.

 Xheli përmban një sasi të madhe vitaminash të dobishme: F, A, E.

 Ekstrakti i Heather është një antioksidant i fuqishëm, zbut, hidraton lëkurën, ka një efekt pastrues dhe qetësues.

 Ekstrakti i lajthisë freskon dhe tonifikon.

 Acidi hialuronik është përbërësi hidratues më efektiv, nxit mbajtjen e ujit në inde dhe përmirëson ndjeshëm biodisponibilitetin e përbërësve aktivë.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 150ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni xhelin larës në lëkurë të lagur duke e masazhuar me lëvizje të lehta përreth 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë. I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua, Organic Hamamelis Extract (Hamamelis Extract), Cocamidopropyl Betaine, Calluna vulgaris extract (Heather Extract), Decyl Glucoside, Organic Prunus amygdalus Oil (Organic Almond Oil), Glycerin, Xanthan gum, Hyaluronic Acid (Hyaluronic Acid) , Potassium Sorbate, Sorbic Acid

SHOPPING CART

close