Xhel Dushi Organik Hidratues Intensiv Me Aloe Vera

1,876 Lekë

Xhel Dushi Organik Hidratues Intensiv Me Aloe Vera G-C

PËRSHKRIMI

Xhel dushi Organik me Aloe Vera nga ECOLATIER falë përbërësve aktivë në përbërjen e tij, pastron në mënyrë delikate lëkurën, e tonifikon atë, e ngop me lagështi dhe lëndë ushqyese.

Si rezultat i përdorimit të rregullt të xhelit, lëkura bëhet më elastike dhe e hidratuar.

Ekstrakti organik i aloe verës përmban vitamina, aminoacide, minerale, polisakaride dhe fitoncide të cilat sigurojnë hidratim të thellë dhe qetësojnë lëkurën.

Posedon disponueshmëri të lartë biodisponibilitet dhe është një stimulues natyral i rigjenerimit të qelizave dhe indeve.

Ekstrakti i çajit jeshil i jep elasticitet lëkurës, e ngop biologjikisht dhe lëndë ushqyese.

Panthenoli qetëson dhe riparon shpejt lëkurën shumë të thatë dhe ka një efekt rigjenerues, hidratues dhe zbutës.

SASIA: 350ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni sasinë e kërkuar të xhelit në lëkurën e lagur, masazhojeni përreth 5 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Aloe Barbadensis Leaf Juice (Organic Aloe Vera Extract), Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea Leaf Extract), Sodium Coco-Sulfate, Vegetable Glycerin (Vegetable Source), Cocamidopropyl Betaine, Saccharide Isomerate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Cocoamphoacetate Chloride, Panthenol (Panthenol), Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Citrate

SKU: 68647519 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close