Vaj Ushqyes Dhe Anti Strija Per Trupin Me Avokado

3,892 Lekë

Vaj Ushqyes Dhe Anti Strija Per Trupin Me Avokado G-C

PËRSHKRIMI

Vaj organik i Avokados për strijat me vajra tepër të vlefshëm dhe përbërës aktivë nga ECOLATIER i cili ushqen thellë fibrat e kolagjenit-elastinës, parandalon zgjerimin e lëkurës dhe shfaqjen e ndryshimeve për shkak të mikrotraumave dhe fibrave individuale.

Përmirëson elasticitetin e lëkurës, dhe mund të përdoret si për masazh edhe për të ruajtur tonin e lëkurës.

Produkti përmban mbi 99% të përbërësve bimorë.

Përbërësit organikë: Vaji organik i avokados është i pasur me acide yndyrore, vitamina dhe minerale, rikthen funksionet e barrierës epidermale, imunitetin e lëkurës dhe e zbut atë.

Vaji ka një fuqi të lartë depërtuese.

Kombinimi i ekuilibruar i vitaminave B, D, E, F në përbërje ka një efekt të dobishëm në lëkurë, eliminon në mënyrë efektive problemet e rritjes së thatësisë dhe copëzimit, rikthen ekuilibrin natyror hidro-lipidik. Përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës.

Përbërësit aktivë: Vaji i bajames ngop thellësisht lëkurën me substanca të dobishme, vitamina dhe lagështi, fillon procesin e rigjenerimit të qelizave.
Vaji i rozmarinës në përbërje promovon prishjen e depozitave nënlëkurore të yndyrës, ndihmon në zbutjen e sipërfaqes, freskon dhe tonifikon lëkurën.

SASIA: 200ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni një sasi të vogël vaji në lëkurën e pastër derisa të absorbohet plotësisht. Efektii vajit është më i lartë nëse e pastroni lëkurën me një skrab para përdorimit.

Produkti nuk përmban “Parabene dhe Silikone”.

PËRBËRSIT

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Sunflower Oil), Caprylic / Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Almond Oil), Organic Persea Gratissima (Avocado) Oil (Organic Avocado Oil), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfcoholum, Benzyl , Ethylhexylglycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Essential Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (Rosemary essential oil), Limonene, Hexyl Cinnamal

SHOPPING CART

close