Paste Dhembesh Natyrale Me Kalcium Aktiv Per Desensibilizim Dhe Forcim I Smaltit

1,540 Lekë

Paste Dhembesh Natyrale Me Kalcium Aktiv Per Desensibilizim Dhe Forcim I Smaltit G-C

PËRSHKRIMI

 Kalciumi aktiv forcon edhe smaltin e ndjeshëm.

 Jonet e kaliumit kontribuojnë në mineralizimin e smaltit dhe zvogëlojnë ndjeshmërinë e dhëmbëve.

 Ekstraktet e Citrus dhe mentes kontribuojnë në freskinë e qëndrueshme të frymëmarrjes.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 90ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël paste në një furçë dhëmbësh të lagur, lajeni përreth 2-10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

PËRBËRSIT

Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Vegetable Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Psidium Guajava Fruit Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Corallina Officinalis Extract Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Flower / Leaf Extract, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Extract, Cellulose Gum, Aroma , Menthol, Calcium Glycerophosphate, Tripotassium Citrate, Bismuth Oxychloride, Ethylhexyl Hydroxystearate, Xanthan Gum, Xylitol, Cellulose, Polygonum Fagopyrum (Buckwheat) Flour, Hydrogenated Castor Oil, Algin, Sodium Saccharin, O-Cyric-5-AccharinSodium Benzoate, Potassium Sorbate, Limonene, Linalool, Geraniol

SKU: 82695373 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close