fbpx

Lule Tulipan bulba, mix ngjyrash 332308

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

300 Lekë

Lule Tulipan bulba, mix ngjyrash 332308

PERSHKRIMI:

Një nga aromat më të dashura të pranverës vjen nga Tulipanet. Edhe në një distancë, ju do të vini re aromën e fortë të këtyre luleve dhe piktura me ngjyra të ndritshme. Atojanë në familjen e zambakut, dhe nëse shikoni nga afër lulet individuale do të shihni formën e njohur . Kultivuesit holandezë kanë mbarështuar që nga shekulli i 17-të, dhe ka mijëra lloje për të zgjedhur. Tulipanët moderne janë ndër më të lehtat për tu rritur, janë gjithashtu të lehta për t’u mbjellë ose forcuar në vazo.

 • Emri shkencor : Tulip
 • Ambienti : Të jashtëm
 • Temperatura : Dritë e bollshme
 • Ujitja : Mesatare 2-3 here ne jave në vere – njëhere në 4-5 ditë
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal, i lëngshem ose granular
SKU: 68599164 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close