fbpx

Lule Primula v.14 h.23 333612

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

400 Lekë

Lule Primula v.14 h.23 333612

PERSHKRIMI:

Lulet primula lulëzojnë në pranverën e hershme, duke ofruar një larmi formash, madhësie dhe ngjyre. Ato janë të përshtatshme për tu përdorur në shtretërit dhe kufijtë e kopshtit, si dhe në vazo ose për natyralizimin e zonave të lëndinës. Në fakt, kur merren parasysh kushtet e duhura të rritjes, këto bimë të fuqishme do të shumohen çdo vit, duke shtuar ngjyra mahnitëse në peizazh. Lulëzimi shpesh zgjat gjatë gjithë verës dhe në disa zona, ata do të vazhdojnë të kënaqin sezonin e vjeshtës me ngjyrat e tyre të shkëlqyera.

 • Emri shkencor : Primula polyantha
 • Ambienti : Të jashtëm
 • Temperatura : Dritë e bollshme
 • Ujitja : E bollshme
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal, i lëngshem ose granular
SKU: 76671592 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close