fbpx

Lule Primula v 10 31530

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

200 Lekë

Lule Primula v 10 31530

PERSHKRIMI:

Gjithçka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lulet. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet me shumë delikatesë për shijen e çdokujt.

 • Perdorimi : Lule dhe bime
 • Emri shkencor : Primula
 • Familja : Primulaceae
 • Ambiente të brendshme/ të jashtme : Bime per ambiente te brendshme.mbahet ne vendet me gjysem drite nuk duron driten direkte te diellit.
 • Ujitja : Nga pranvera ne vere ujitet mire dhe gjate diteve te nxeta duhet qe gjethet te sperkaten me uje.
 • Ushqyesit : Perdoren ushqyes acidofil per bime nje here ne muaj rregullisht
 • Terreni : Keshillohet terren specifik per bime acidofili me baze argjile dhe rere
 • Vazimi : Nderrohet vazo cdo 1 vite ne parvere
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelber dhe e lulezuara me lule te bardha
 • Krasitje : Pas lulezimit I behet nje krasitje e rende qe bima te ruaj pamjen e saje kompakte

 

SKU: 59223513 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close