fbpx

Lule Ornamental kale v.14 h.20 334411

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

350 Lekë

Lule Ornamental kale v.14 h.20 334411

PERSHKRIMI:

Lakra zbukuruese ose kale duken dhe rriten shumë si të afërmit e tyre të ngushtë të lakrave ushqimore. Edhe pse ju mund t’i hani ato, ato janë edukuar për pamje, jo aromë. Gjethet e tyre janë hibridizuar për të shfaqur ngjyra të bardha vjollcë, rozë dhe kremoze, duke i bërë ato të duken më shumë si lule të mëdha se sa perimet.

 • Emri shkencor : Brassica oleracea species
 • Ambienti : I jashtëm
 • Temperatura : Deri ne 5 °C
 • Ujitja : Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
SKU: 31628455 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close