fbpx

Lule Gymnocalycium mihanovichii v508 h22 330523

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

Availability:

Out of stock

550 Lekë

Out of stock

Lule Gymnocalycium mihanovichii v508 h22 330523

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të çelura, me ngjyra mahnitëse, të cilat do e zbukurojnë kopështin, ballkonin apo ambientin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e çdokujt. Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Gymnocalycium mihanovichii
 • Ekspozimi : Bime per ambiente te brendshme dhe te jashtme (vetem gjate pranveres dhe veres).
 • Familja : Cactaceae
 • Ujitja : Eshte bime qe ka kerkesa minimale per lageshti dhe duron thatesiren.
 • Ushqyesit – NPK : Perdoret ushqyes I lengshem unviersal, nje here ne muaj
 • Terreni : Keshillohet terren specifik me baze argjile dhe rere
 • Origjina e bimes : Chile, Peru, Bolivia, Argentina
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelber
SKU: 62562819 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close