fbpx

Lule Ficus Ginseng v.18 h.40 330073

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

3,300 Lekë

Lule Ficus Ginseng v.18 h.40 330073

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për ti dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra cdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të celura, me ngjyra mahnitëse,të cilat do e zbukurojnë kopështin,ballkonin apo ambintin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e cdokujt.Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjeteve te jashtme I suporton driten dhe gjysem drite.
 • Temperatura : I reziston temperaturave te ndryshme
 • Ujitja : Ujitet mire ne vere por terreni duhet te jete I drenuar mire.
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus.
 • Ushqyesit – NPK : Perdoret ushqyes universal ne forme kokrrizash.
 • Vazimi : Bima nderrohet ne pranvere ose ne vjeshte.
 • Lulezimi : Bime halore gjithmone e gjelber
SKU: 62787888 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close