fbpx

Lule Euphorbia v.17 h.50 330481

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

1,150 Lekë

Lule Euphorbia v.17 h.50 330481

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të çelura, me ngjyra mahnitëse, të cilat do e zbukurojnë kopështin, ballkonin apo ambientin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës” për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e çdokujt. Gjithçka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Euphoria Mi Vulcanus
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te brendeshme.Kerkon ndricim te mire por jo drite direkte te diellit.
 • Familja : Euphorbiaceae
 • Ujitja : Bima ujite bollshem por duhet qe terreni te thahet mire siperfaqja para se te riujitet.
 • Ushqyesit – NPK : Perdoren ushqyes te lengshem per bime te gjelbera ose universal nje here ne muaj
 • Terreni : Ka nevoje per terren humus dhe argjile.
 • Lulezimi : Per te lulezuar bima ka nevoje qe te mbahet  plotesisht ne errsire 14 ore ne dite gjate muajve tetor
 • Vazimi : Behet ne mars kur bima eshte shume e shtrenguar.
SKU: 27319759 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close