fbpx

Lule Crassula mix v.9 h.15 330391

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

450 Lekë

Lule Crassula mix v.9 h.15 330391

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për ti dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra cdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të celura, me ngjyra mahnitëse,të cilat do e zbukurojnë kopështin,ballkonin apo ambintin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e cdokujt.Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike

 • Emri shkencor : Crassula mix
 • Familja : Xanthorrhoeaceae
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te brendeshme
 • Ujitja : Terreni mbahet I lagur por duhet te evitohen ujitjet e teperta ne dimer.
 • Ushqyesit – NPK : Gjate periudhes se rritjes, bima ushqehet cdo jave me pleh specifik
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus  dhe argjile.
 • Temperatura : Gjate veres ka nevoje per temperatura te larta dhe durojne rrezet direkte te diellit
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelber
SKU: 84315847 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close