Luftues dhe mbrojtes bioligjik, Flortis, shishe/500 ml, per lule, bime dhe fruta 331729

 

  • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
  • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
  • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
  • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
  • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

850 Lekë

Luftues dhe mbrojtes bioligjik, Flortis, shishe/500 ml, per lule, bime dhe fruta 331729

PERSHKRIMI:

Vaj soje, fortifikuesi forcon rezistencën e bimëve, lejohet në bujqësi organikeështë një vaj vegjetal i marrë nga shtypja e ftohtë e farave të Glycine soja (= Dolichos soja), një bimë vjetore bishtajore me origjinë të Azisë Lindore. Vaji i sojës, falë vetive të tij antiperspirant, ndihmon në përmirësimin dhe forcimin e mbrojtjes natyrore të bimëve (veprim fortifikues) kundër insekteve. Zbatimi i tij është gjithashtu i dobishëm si një mbrojtje për të mbajtur ekuilibrin e duhur të ujit të bimëve, në rast të ndryshimeve të temperaturës së lartë ose erës së fortë ose shumë të ngrohtë. Vaji i sojës mund të përdoret në rritjen e frutave, hortikulture dhe kopshtarisë. Perdorimi: Shkundni mirë dhe spërkatni bimën nga një distancë prej 40-50 cm, duke lagur në mënyrë të barabartë të gjithë sipërfaqen, duke përfshirë tehun e poshtëm të gjetheve. Veprimi parandalues: trajtoni çdo 10-15 ditë, nga fillimi i lulëzimit deri para zgjedhjes së frutave. Veprim kurativ dhe mbrojtës: trajtoni kur shfaqen infektimet dhe nëse është e nevojshme përsëritni 5-15 ditë pas trajtimit të pare

  • Lloji : I lëngshëm, gati për përdorim
  • Paketimi : Shishe/500 ml
Luftues dhe mbrojtes bioligjik Flortis shishe 500 ml per lule bime dhe fruta 331729
Kategori: Etiketa: , , , ,

SHOPPING CART

close