Krem Per Femije Te Vegjel Perdorimi Nen Pelene

Krahasoni

1,792 Lekë

Krem Per Femije Te Vegjel Perdorimi Nen Pelene G-C

PËRSHKRIMI

Është një krem tepër i domosdoshëm gjatë periudhës ndërsa fëmija juaj është tepër i vogël gjatë përdorimit të pelenave.

Siç e dini, edhe pelenat më të mira dhe të ndryshuara shpesh mund të shkaktojnë acarim të lëkurës. Kremi është krijuar posaçërisht për të zbutur dhe rivendosur lëkurën në një situatë të tillë, dhe më e rëndësishmja, për të parandaluar probleme të vështira gjatë përdorimit të rregullt të pelenave.

 Produkti përmban ekstrakte organike dhe vajra.

 Miratuar për përdorim nga fëmijët që në ditët e para të jetës.

 Vaji i tërshërës organike ka një efekt qetësues, hidratues dhe ushqyes në lëkurën delikate të foshnjës.

 Vaji organik i bajames ka veti pastruese, qetësuese dhe zbutëse.

 Ekstrakti organik i sherebelës hidraton, ushqen dhe tonifikon lëkurën, lehtëson inflamacionin, qetëson kruajtjen dezinfekton lëkurën dhe e mbron lëkurën nga efektet negative.

 Ekstrakti organik i pambukut zbut dhe parandalon acarimin e lëkurës.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël kremi ku është e nevojshme dhe përhapeni me lëvizje masazhuese.

PËRBËRSIT

Aqua, Zinc Oxide, Organic Salvia extract, Organic Avena Sativa, Caprylic / capric triglycerides, Glycerin, Glyceryl monostearate, Organic Gossipium Herbaceum Seed, Glycerylic Stearate SE Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Organic Almond Oil), Xanthan Gum, Panthenol, Perfume, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl alcohol

SKU: 25654334 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close