Krem-Maske Organike Rigjeneruese Dhe Ushqyese Per Duart Me Avokado

1,540 Lekë

Krem-Maske Organike Rigjeneruese Dhe Ushqyese Per Duart Me Avokado G-C

PËRSHKRIMI

Krem-maskë Organik për duarët me ekstrakt Avokado nga ECOLATIER ka një efekt të thellë ushqyes, zbut dhe rinon lëkurën.

Kombinimi i përbërësve aktiv rikthen shpejt barrierën lipidike të lëkurës, ushqen thellësisht lëkurën, duke lënë një ndjenjë butësie dhe rehatie.

Përbërësit organikë: Vaji organik i avokados është i pasur me acide yndyrore, vitamina dhe minerale, rikthen funksionet e barrierës epidermale dhe imunitetin e lëkurës.

Vaji ka një fuqi të lartë depërtuese kombinimi i ekuilibruar i vitaminave B, D, E, F në përbërje ka një efekt të dobishëm në lëkurë, forcon dhe ushqen në mënyrë efektive.

Mbron nga efektet negative të rrezeve ultravjollcë.

Përbërësit aktivë: Gjalpi i Sheas ushqen lëkurën, rinovon në mënyrë aktive, rrit elasticitetin e saj, rikthen në mënyrë efektive lidhjet e kolagjenit në lëkurë, duke e bërë atë më elastike dhe rinore. Panthenoli qetëson dhe riparon shpejt lëkurën shumë të thatë.

Ka një efekt rigjenerues, hidratues dhe zbutës, parandalon dëmtimin e lëkurës nga dielli aktiv dhe ngricat.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e duarëve derisa të absorbohet plotësisht.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Cocos Nucifera (Coconut) Liquid Endosperm (organic Coconut water); Vegetable Glycerin (Vegetable), Cetearyl Alcohol, Organic Persea Gratissima (Avocado) Oil (Organic Avocado Oil), Glyceryl Stearate Citrate, Elaeis Guineensis Oil (Palm Oil), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Shea Butter), Glyceryl Stearate (Panthenol), Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Hexyl Cinnamal

SHOPPING CART

close