Krem Kunder Diellit I Papershkueshem Nga Uji Per Fytyre Dhe Trup Me SPF30+

2,212 Lekë

Krem Kunder Diellit I Papershkueshem Nga Uji Per Fytyre Dhe Trup Me SPF30+ G-C

PËRSHKRIMI

Mbroni lëkurën tuaj me serinë SUN CARE! nga CAFEMIMI Kremi kundër diellit me SPF30+ siguron mbrojtje kundër rrezeve UVA / UVB.

Zbut lëkurën, parandalon tharjen dhe djegien.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni kremin 10-15 minuta para ekspozimit në diell.

Ripërdoreni çdo 1.5 deri në 2 orë dhe pas larjes.

Aplikoni në të gjitha zonat e lëkurës përfshirë fytyrën, veshët, duart dhe këmbët.

Për përdorim të jashtëm.

MASA PARANDALUESE! Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni me shumë ujë.

Ekspozimi i zgjatur në diell është i rrezikshëm, edhe nëse përdorni krem mbrojtës nuk ju siguron 100% mbrojtje.

Nuk rekomandohet të qëndroni në diell gjatë orëve të aktivitetit maksimal diellor.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Caprylic / Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Vegetable Glycerin (Vegetable Source), Dimethicone, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ethylhexyl Stearate, Lanolin, Stearethxyd-21, Butyl Methoxide Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Linolenic Acid (Vitamin F), Parfum, Benzyl Salicylate, Limonene, Hydroxycitronellal, Linalool

SKU: 55334738 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close