Krem Hidratues, Rigjallerues Me Faktor Mbrojtes UVA Dhe UVB Per Fytyren

3,360 Lekë

Krem Hidratues, Rigjallerues Me Faktor Mbrojtes UVA Dhe UVB Per Fytyren-G-C

PËRSHKRIMI

Kremi me një strukturë të këndshme ka një efekt antioksidues.

Vaji organik i kamellës i përfshirë në krem zbut dhe rigjeneron lëkurën, aktivizon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, e cila parandalon plakjen gravitacionale të lëkurës.

Kompleksi Perfect Skin, i bazuar në algat e detit të thellë, rikthen lëkurën, ngop qelizat me lagështi, i siguron lëkurës ngritje intensive dhe përmirëson konturet e fytyrës.

Kremi ka një faktor mbrojtës prej 30spf, duke mbrojtur lëkurën delikate të fytyrës, qafës dhe dekoltesë nga rrezet UVA dhe UVB, duke parandaluar plakjen e lëkurës.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 50ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikojeni në fytyrën e pastruar dhe zonën e dekoltesë para makeupit me lëvizje të lehta masazhi derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua, Organic Camellia Japonica Seed Oil, Glycerin, Arctostaphylos Uva Ursi (Bearberry) Leaf Extract, Nannochloropsis Oculata Extract, Pullulan, Panthenol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sodium Metabisulfite, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Alumina, Stearic Acid, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (масло Ши), Perfume, Sodium Polyacrylate, Allantoin, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

 

SHOPPING CART

close