Fidan konkuart v.19 h.168 334481

 

  • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
  • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
  • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
  • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
  • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

800 Lekë

Fidan konkuart v.19 h.168 334481

PERSHKRIMI:

Zakonisht konkuart janë rritur për prodhimin e frutave, por jane bime qe mund të kultivohet në vazo për qëllime zbukuruese. Vazo rekomandohet posaçërisht për agrume, para strehim gjate dimrit vjetor në një serë. Konkuart përdoren edhe si bazë për gatime të shumta në kuzhinë, por më së shumti njihet për prodhimin e limonadës dhe pijeve tjera me bazë limoni. Konkuart dhe frytet e tjera citrus përmbajtnë vitamina dhe minerale të cilat janë të nevojshme për shëndetin e njeriut.

  • Emri shkencor : Citrus
  • Periudha e mbjelljes : Gjithë vitin, me rrënjë
  • Periudha e plehërimit : Pranvere
  • Periudha e krasitjes : Mars
  • Periudha e spërkatjes : E pacaktuar
Fidan konkuart v.19 h.168 334481
Kategori: Etiketa: , , , ,

SHOPPING CART

close