Bime aromatike,Timus v.13 h.20 332189

 

  • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
  • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
  • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
  • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
  • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

450 Lekë

Bime aromatike,Timus v.13 h.20 332189

PERSHKRIMI:

Timus është një bime aromatike e vogël shumëvjeçare me shumë degë dhe lule të lehta deri në lule rozë.Timus është aromatik dhe ka një aromë të këndshme, të athët, tërfili. Ka mbi pesëdhjetë varietete të përdorura në gatimin dhe kopshtarinë. Uji normalisht dhe mos harroni të shkurtoni bimët kur ato marrin gjatesi. Ju mund të merrni disa prerje dhe t’i mbillni në ambiente të mbyllura edhe në enë. Nëse keni dimër të ftohtë, mos harroni te mbroni ndaj ngricave.

  • Emri shkencor : Thymus
  • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te jashtme
  • Ujitja : Terreni mbahet I lagur por duhet te evitohen ujitjet e teperta ne dimer.
  • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus  dhe argjile.
  • Ushqyesit – NPK : Gjate periudhes se rritjes, bima ushqehet cdo jave me pleh specifik
Bime aromatikeTimus v.13 h.20 332189
Kategori: Etiketa: , , ,

SHOPPING CART

close