fbpx

Bimë aromatike Rigon v14 330193

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

249 Lekë

Bimë aromatike Rigon v14 330193

PERSHKRIMI:

Sherebela ose siç quhet ndryshe erëza e shpëtimit. Përvec aromës së mrekullueshme ajo është e njohur për vetitë kuruese, po njëkohësisht ka edhe funksion estetik në kuzhinë ku përdorët për zbukurimin e pjatave të ndryshme. E për më tepër, kjo erëz kuzhine është dhe një ilaç për kavitetin e gojës. Disa gjethe sherebela ulin irritimet në gojë. Kurse kur keni ndonjë enjtje apo plagë, vendosni mbi to disa gjethe të kësaj erëze për disa minuta dhe efekti është i shpejtë. Bëjeni aromën e sherebelit pjesë të ambientit tuaj.

 • Lloje i bimes : Bime Aromatike
 • Emri shkencor : Origanum Vulgare
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjeteve te jashtme I suporton driten dhe gjysem drite.
 • Kultivimi i Bimes : Kultivimi  mund të bëhet direkt me farë ose me fidanë të rrënjëzuar
 • Ushqyesit : Ka nevoje per ushqyes universal per bime te gjelbera, cdo jave.Ne dimer nje here ne muaj.
 • Terreni : Preferon toka të thata, të ngrohta e të mirë dranazhuara
 • Vazimi : Bima nderrohet vetem kur rrenjet jane bere voluminoze dhe shfaq shterngime ne vazo.
 • Lulezimi : Lulëzon nga Qershori deri ne Tetor
 • Temperatura : Rigoni mund tu rezistojë temperaturave të ulta deri 10ºC.
SKU: 36963363 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close