Balsam Flokesh Me Ceramides

1,876 Lekë

Balsam Flokesh Me Ceramides.G-C

PËRSHKRIMI

Seria PROFESIONALE e balsamit është një kombinim i kujdesit dhe bukurisë absolute të flokëve, si dhe një qasje shkencore për krijimin e produkteve novatore të bazuara në përbërës natyralë.

Provoni balsamin e flokëve PROFESSIONAL nga CAFÉ MIMI për flokë të dobët dhe të thatë.

Balsami depërton thellë në strukturën e flokëve duke i forcuar dhe mbrjtur në maksimum.

Ceramides e përfshira në përbërje ushqejnë intensivisht flokët, i restaurojnë ato nga brenda dhe i mbrojnë nga jashtë, duke rikthyer forcën dhe bukurinë e tyre.

Lëngu i Aloe Veras, ekstrakti i Witch Hazel dhe uji i luleve Jasmine tonifikojnë dhe freskojnë lëkurën e kokës, hidratojnë dhe ruajnë lagështinë në flokë, Vaji i bajames stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke i dhënë flokëve një shkëlqim natyral.

Për të rritur efektin, ne rekomandojmë përdorimin e shampos dhe maskës PROFESSIONAL nga CAFÉ MIMI me ceramide. ”

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 300ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël balsami në flokë të pastër dhe të lagur përgjatë gjithë gjatësisë duke e lënë përreth 5 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Water (Jasmine flower water), Cetearyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) extract (Aloe Vera extract), Hamamelis Virginiana (Whitch Hazel) extract (Witch hazel extract), Prunus Amygdalmond Dulcis (Sweet) Oil (Almond oil), Caprylic / Capric Triglyceride, Vegetable Glycerin (vegetable origin), Behentrimonium Chloride, Ceramide NG (Ceramide), PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-60 Hydrogenated Castor oil, Hydroxyethylcellulose, Panthenol (Perfitamin B5), Gluconolactone, Sodium Benzoate, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium chloride (from Guar gum), Silicone Quaternium-18, Trideceth-6, Trideceth-12, Polyquaternium-10, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Potassium, Sorbranate, Linali Lines Cinnamal, Limonene, Benzyl Salycylate,Citral, Citric Acid

SKU: 98424836 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close