Paste Dhembesh Per Mbrojtje Natyrale Kunder Gurzave Dhe Forcimit Te Mishrave

1,540 Lekë

Paste Dhembesh Per Mbrojtje Natyrale Kunder Gurzave Dhe Forcimit Te Mishrave G-C

PËRSHKRIMI

 Monofluorofosfati i sodiumit (950 ppm) dhe fluoride aktiv ndihmon në forcimin e smaltit dhe parandalimin e gurzave.

 Kanella gjithashtu përshpejton proceset metabolike në mishrat e dhëmbëve.

 Ekstraktet e Citrus dhe Mentes kontribuojnë në freskinë e qëndrueshme të frymëmarrjes.

 Kompleksi i 8 barërave ka një efekt shërues dhe qetësues.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 90ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël paste në një furçë dhëmbësh të lagur, lajeni përreth 2-10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

PËRBËRSIT

Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Vegetable Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Phoenix Dactylifera (Date) Fruit Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Centella Asi Catica Extract, Polygonumidum Extract Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Corall Extract Coccinia Indica Fruit Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Tocopheryl Acetate,Cellulose Gum, Tetrapotassium Pyrophosphate, Bismuth Oxychloride, Ethylhexyl Hydroxystearate, Xanthan Gum, Aroma, Menthol, Sodium Monofluorophosphate, Sodium Saccharin, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, O-Cymenate-5-olpaned , Linalool, Anise Alcohol, Limonene, CI 77491

SKU: 85829517 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close