fbpx

Lule Sanseveria mix v.9 h.15 331363

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

750 Lekë

Lule Sanseveria mix v.9 h.15 331363

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për ti dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra cdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të celura, me ngjyra mahnitëse,të cilat do e zbukurojnë kopështin,ballkonin apo ambintin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e cdokujt.Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Sanseveria Laurentii
 • Ambiente të brendshme/ të jashtme : Bime per ambiente te brendshme. Rritet mire ne driten direkte te diellit ose ne pozicion pak te hije
 • Ujitja : Ujitet ne menyre te moderuar ne vere ndersa ne dimer ujitet
 • Terreni : Duhet me baze dheu pjellor plus argjile
 • Ushqyesit : Perdoren cdo muaj ne vere me ushqyes te lengshem universal ose specifik
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelbert me ngjyre te gjelbert.
SKU: 41342491 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close