Lule Fuchsia (Lule vathi) v14 h30 330165

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

400 Lekë

Lule Fuchsia (Lule vathi) v14 h30 330165

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti, nuk ka asgjë më të vyer se lule të çelura e me ngjyra mahnitëse të cilat do e zbukurojnë kopshtin, ballkonin apo ambientin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës” për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e çdokujt. Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te jashtme dhe te brendeshme.Ne vere vendoset ne pozicion gjysem te hijezua
 • Terreni : Ka nevoje per terren me torfe ose  humus.
 • Ujitja : Gjate perudhes se veres ujitet bollshem ndersa gjate dimrit  sasia e ujit reduktohet.
 • Ushqyesit – NPK : Plerohet me ushqyes universale ose per bime te celura.
 • Vazimi : Duhet te behet nderrimi I vazos dhe dheut perkates nje here ne 2 vjet
 • Lulezimi : Eshte bime qe lulezon gjate gjithe vitit.Lulet kane nuanca te ndryshme roze,bardhe,lejla
 • Temperatura : Ne dimer duron temperaturen minimale 5 grade.
Lule Fuchsia Lule vathi v14 h30 330165
Kategori: Etiketa: , , ,

SHOPPING CART

close