Krem Organik Rigjenerues Intensiv Per Duart Me Trendafil Te Eger

Krahasoni

1,540 Lekë

Krem Organik Rigjenerues Intensiv Per Duart Me Trendafil Te Eger G-C

PËRSHKRIMI

Krem Organik me ekstrakt Trëndafili të egër nga ECOLATIER ka përbërës ushqyes natyral hidraton dhe rigjeneron në mënyrë perfekte lëkurën.

Mbron nga efektet e faktorëve negativë: si dielli, era, temperaturat e larta dhe të ulëta.

Normalizon nivelin e lagështisë në qelizat e lëkurës, ushqen dhe zbut lëkurën e duarve dhe kutikulave.

Përbërësit Organikë: Ekstrakti organik i trëndafilit është një “retinol” me bazë bimore për shkak të përqendrimit të lartë të përbërësve bio-retinol dhe 300 përbërësve të tjerë aktivë, duke e bërë atë një përbërës të domosdoshëm të produkteve kundër plakjes.

Stimulon proceset natyrore të rinovimit, zbut në mënyrë efektive, rigjeneron lëkurën, i jep asaj një pamje të shëndetshme dhe të freskët.

Përbërësit aktivë: Vaji esencial i trëndafilit ushqen në mënyrë perfekte lëkurën e thatë.

Stimulon proceset natyrore të rinovimit, ndihmon në zbutjen e rrudhave të imta, rikthen qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.

Panthenoli qetëson dhe riparon shpejt lëkurën shumë të thatë.

Ka një efekt rigjenerues, hidratues dhe zbutës, parandalon dëmtimin e lëkurës nga dielli aktiv, ngricat, plasaritjet, i zbut dhe rigjeneron.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e duarëve derisa të absorbohet plotësisht.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Rose Centifolia (Cabbage Rose) Flower Extract Vegetable Glycerin (Vegetable), Cetearyl Alcohol, Triticum Vulgare (Wheat Germ) Oil (Wheat Germ) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Panthenol (Panthenol), Rosa Damascena (Rose) Flower Oil) , Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Geraniol, Eugenol.

SKU: 59844231 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close