Krem Organik Hidratues Dhe Ushqyes I Thelle Per Duart Me Avokado

2,380 Lekë

Krem Organik Hidratues Dhe Ushqyes I Thelle Per Duart Me Avokado G-C

PËRSHKRIMI

Krem Organik i Avokados për Duar nga ECOLATIER ushqen thellësisht, zbut dhe rinon lëkurën. Kombinimi i përbërësve aktiv rikthen shpejt barrierën lipidike të lëkurës, ushqen thellësisht lëkurën, duke lënë një ndjenjë butësie dhe freskie.

Përbërësit organikë: Vaji organik i avokados është i pasur me acide yndyrore, vitamina dhe minerale, rikthen funksionet e barrierës epidermale dhe imunitetin e lëkurës.

Vaji ka një fuqi të lartë depërtuese kombinimi i ekuilibruar i vitaminave B, D, E, F në përbërje ka një efekt të dobishëm në lëkurë, forcon, ushqen në mënyrë efektive dhe mbron nga efektet negative të rrezeve ultravjollcë.

Përbërësit aktivë: Gjalpi i kakaos hidraton intensivisht lëkurën, duke e lënë atë të butë dhe të pastër. Ngadalëson ndjeshëm procesin e plakjes së lëkurës, e mbron atë nga rrezatimi ultraviolet i dëmshëm. Panthenoli qetëson dhe riparon shpejt lëkurën shumë të thatë ka një efekt rigjenerues, hidratues dhe zbutës, parandalon dëmtimin e lëkurës nga dielli aktiv, ngricat, të çarat zbuten dhe rigjenerohen menjëherë.

SASIA: 200ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e duarëve derisa të absorbohet plotësisht.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Cocos Nucifera (Coconut) Liquid Endosperm (organic Coconut water); Vegetable Glycerin (Vegetable), Cetearyl Alcohol, Organic Persea Gratissima (Avocado) Oil (Organic Avocado Oil), Glyceryl Stearate Citrate, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil (Peach Oil), Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Panthenol (Panthenol), Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Hexyl Cinnamal.

SKU: 11291121 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close