fbpx

Fragola (luleshtrydhe) v14 h25 330074

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

500 Lekë

Fragola (luleshtrydhe) v14 h25 330074

PERSHKRIMI:

Ngjyra e kuqe, aroma e mrekullueshme dhe shija e veçantë bëjnë që luleshtrydhet të jenë frutat më të pëlqyera jo vetëm të fëmijëve, por edhe të të rriturve. Janë një mijë e një arsyet se përse nuk duhet t‘i ndajmë kurrë nga tavolina. Në mjekësinë popullore luleshtrydhja është ilaçi që mund të shërojë më shumë sëmundje dhe të përdoret kudo. Luleshtrydhja është fruti i vetëm që i ka farat në sipërfaqe. Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te jashtme
 • Ujitja : Gjate periudhes se vere ujitet rregullisht ndersa gjate dimrit sasia e ujit reduktohet.
 • Lulezimi : Gjithmon e gjelbert
 • Terreni : Ka nevoje per terren me torfe ose humus.
 • Ushqyesit – NPK : Cdo 2-3 jave me ushqyes te lengshem universal ose per bime te gjelberta.
 • Vazimi : Nderrimi I vazos behet nga marsi ne prille ose ne shtatore-tetore.
SKU: 95241882 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close