Deodorant Organik Per Kujdesje Te Vecante Me Trendafil Te Eger

2,184 Lekë

Deodorant Organik Per Kujdesje Te Vecante Me Trendafil Te Eger-G-C

PËRSHKRIMI

Deodorant Organik me trëndafil të egër nga ECOLATIER i bazuar në përbërës natyralë, kujdeset veçanërisht për lëkurën, mbron nga aromat e pakëndshme, jep një aromë të lehtë, ju siguron freski dhe rehati.

Nuk lë shenja në rroba.

Ilaç natyral dhe i sigurt.

Përbërësit Organikë: Ekstrakti Organik i Trëndafilit është një “retinol” botanik me mbi 300 përbërës aktivë, duke e bërë atë një përbërës thelbësor në trajtimet kundër plakjes.

Stimulon proceset natyrore të rinovimit, zbut në mënyrë efektive, rigjeneron lëkurën, i jep asaj një pamje të shëndetshme dhe të freskët.

Përbërësit aktivë: Vaji esencial i trëndafilit ka veti antibakteriale, rregullon gjëndrat dhjamore, eliminon acarimin, zbut dhe freskon lëkurën.

Ricinoleati i zinkut neutralizon erën, ka një efekt baktericid dhe i jep lëkurës freski për një kohë të gjatë.

SASIA: 40ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të deodorantit në lëkurë të pastër dhe të thatë. Produkti nuk kërkon shpëlarje.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Rose Centifolia (Cabbage Rose) Flower Extract Vegetable Glycerin (Plant Based), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Zinc Ricinoleate (Odor Neutralizer), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Bicarbonate, Isoamyl Laurate, Isoamyl Cocoate, Tapioca Starch, Panthenry (Panthenol), Hydroxyflypanol, Panthenol , Benzyl Alcohol, Rosa Damascena (Rose) Flower Oil, Geraniol, Eugenol

SKU: 14533977 Category: Tags: ,

SHOPPING CART

close