Deodorant Organik Freskues Dhe Qetesues Me Aloe Vera

Krahasoni

2,184 Lekë

Deodorant Organik Freskues Dhe Qetesues Me Aloe Vera-G-C

PËRSHKRIMI

Deodorant Organik me Aloe Vera nga ECOLATIER i bazuar në përbërës natyralë, kujdeset veçanërisht për lëkurën, mbron nga aromat e pakëndshme, jep një aromë të lehtë, ju siguron freski dhe rehati.

Nuk lë shenja në rroba.

Ilaç natyral dhe i sigurt.

Përbërësit organikë: Lëngu organik i aloe verës përmban vitamina, aminoacide, minerale, polisaharide, fitoncide, ka biodisponibilitet të lartë dhe është një stimulues natyral i rigjenerimit të qelizave dhe indeve, siguron hidratim të thellë, zbut lëkurën, e bën atë të butë, dhe të pastruar mirë.

Përbërësit aktivë: Vaji esencial i çajit përmban enzima, vitamina dhe aminoacide me veti antibakteriale.

Eliminon erën e pakëndshme, ka një efekt të dobishëm në lëkurë.

Ricinoleati i zinkut ka një efekt baktericid, dhe i jep lëkurës një ndjenjë freskise afatgjatë.

SASIA: 40ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të deodorantit në lëkurë të pastër dhe të thatë. Produkti nuk kërkon shpëlarje.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Aloe Barbadensis Leaf Juice Vegetable Glycerin (Plant Based), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Zinc Ricinoleate (Odor Neutralizer), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Bicarbonate, Isoamyl Laurate, Isoamyl Cocoate, Tapioca Starch, Hydroxyethyl, Cellulosellose, Benzioca Starch, hydroxyethyl, cellulose Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool

SKU: 89313338 Category: Tags: ,

SHOPPING CART

close