Balsam Zbutes Per Floke Dhe Skalp Te Thate Me Kaktus Organik

1,946 Lekë

Balsam Zbutes Per Floke Dhe Skalp Te Thate Me Kaktus Organik-G-C

PËRSHKRIMI

Balsam me Kaktus Organik nga ECOLATIER ushqen dhe hidraton mirë flokët, rikthen vitalitetin e tyre, i bën flokët të menaxhueshëm dhe elastike.

PËRBËRËSIT ORGANIKË: Ekstrakti organik i kaktusit në një përqendrim të lartë përmban antioksidantë, flavonoide, karotinë dhe vitaminë C, rikthen hidroekuilibrin natyral të lëkurës, hidraton intensivisht flokët, përmirëson elasticitetin e tij, e bën atë jashtëzakonisht të lëmuar dhe me shkëlqim.

PËRBËRSIT AKTIV: Ceramidet janë një kompleks lipidesh që depërtojnë lehtësisht në qeliza, rivendosin strukturën e dëmtuar dhe ekuilibrin hidrolipid dhe mbrojnë shtresën e sipërme të lëkurës dhe flokëve nga ndikimet e jashtme.

Vaji i Opuntia ka një efekt të dobishëm në flokët e dobët, të brishtë dhe problematikë, duke i forcuar ato, i ushqyer gjatë gjithë gjatësisë dhe parandalon zbokthin.

Balsami ka një efekt hidratues në lëkurën e kokës.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 250ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël balsami në flokët e lagur vetëm në flokë jo në rrënjë, lëreni të veprojë përreth 1-2 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Cereus Grandiflorus (Cactus) Flower Extract (Organic Cactus Flower Extract), Cetearyl Alcohol, Vegetable Glycerin (Vegetable), Organic Opuntia Ficus-Indica Seed Oil (Organic Opuntia Oil), Cetrimonium Chloride, Betaine natural extract ( sugar beet extract), Inulin, Phospholipids, Sphingolipids, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Sodium Hydroxide, Amyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool

SHOPPING CART

close