Skrab Anti-Celulit Trupi Me Xhenxhefil

2,660 Lekë

Skrab Anti-Celulit Trupi Me Xhenxhefil G-C

PËRSHKRIMI

Ekstrakti i rrënjës së xhenxhefilit në përbërje të skrabit të Trupit Anticelulit nga Ecolab ka një efekt tonifikues të theksuar.

Ajo stimulon mikroqarkullimin dhe rigjenerimin e qelizave të lëkurës.

Ekstrakti i xhenxhefilit ka veti lifting dhe ndihmon për ta bërë lëkurën më të lëmuar.

Ekstrakti i gjethes Gotu cola, i njohur gjithashtu si ekstrakt centella, siguron një efekt rinovues, hidratues, zbutës dhe liftues në lëkurë.

Përmirëson mikroqarkullimin në epidermë, stimulon sintezën e kolagjenit, rrit elasticitetin e lëkurës dhe e bën lëkurën të duket e freskët dhe me shkëlqim.

Eksatakti i Crambe ka një efekt ngrohjeje dhe veti të fortë anticelulit, ndihmon për ta mbajtur lëkurën të lëmuar dhe parandalon papërsosmëritë. Vaji i bajames organike dhe gjalpi organik i sheas ushqejnë thellësisht lëkurën, i japin asaj lagështi, parandalojnë lëkurën e thatë dhe të skuqur dhe prodhojnë një efekt zbutës.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 300g

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të skrabit në lëkurën e trupit, masazhojeni përreth 5-10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

INCI: Maris salt (Sea Salt), Organic Butyrosperum parkii (Organic Shea Butter), Organic Prunus Dulcis Oil (Organic Almond Oil), Persea Americana Oil (Avocado Oil), Crambe Abyssinica (Abyssinian Mustard), Zingiber Officinate Root Extract (Extract ), Centella Asiatica Leaf extract (Gotu-kola extract), Cetyl Alcohol, Perfume, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, CI 75810, CI 75170.

SKU: 71167697 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close