Serum Rinovues Dhe Shkelqyes Per Fytyren Me Vitamina

3,248 Lekë

Serum Rinovues Dhe Shkelqyes Per Fytyren Me Vitamina G-C

PËRSHKRIMI

Serum antioksidues dhe rinovues me ekstrakte organike të acerola, vitaminave PP dhe C.

Serumi mbron fibroblastet e lëkurës nga stresi oksidativ, parandalon plakjen e qelizave, rikthen në mënyrë efektive lidhjet e kolagjenit në lëkurë, duke e bërë atë më elastike dhe rinore.

Ekstrakti organik acerola rrit efektin kundër plakjes, ngop lëkurën me substanca të vlefshme dhe aminoacide.

Veprimi i vitaminave PP dhe C, përmirëson tonin e fytyrës, duke e bërë atë të pastër dhe rrezatuese. Serumi është një produkt i pavarur, nuk kërkon aplikim të mëvonshëm të kremit.

I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

SASIA: 30ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël serumi në lëkurën e fytyrës derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

Nuk kërkon shpëlarje.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua, Organic Malpighia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, Glycerin, Betaine, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Nannochloropsis Oculata Extract (Nannochloropsis Oculata Extract, Nannochloropsis Diet, Carbonate Leukemia Extract, Nannochloropsis, Carbonate) Dulcis (Sweet Almond) Oil, Ethylhexyl Stearate, Sodium Acrylates Copolymer, Maltodextrin, Panthenol, Niacinamide (Vitamin PP), Ascorbic Acid (Vitamin C), Saccharide Isomerate, Citric Acid, Sodium Citrate, Perfumery, Benzyl Alcohol, Cap Glycol, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

SHOPPING CART

close