Paste Dhembesh Natyrale Fresh O’clock Forcimi I Smaltit Dhe Zvogelimi I Ndjeshmerise

1,386 Lekë

Paste Dhembesh Natyrale Fresh O’clock Forcimi I Smaltit Dhe Zvogelimi I Ndjeshmerise G-C

PËRSHKRIMI

• Kalciumi aktiv: një sistem zbardhues inovativ i bazuar në kalcium aktiv ndriçon, mineralizon dhe forcon smaltin

• Forcimi smaltit: argjila e bardhë dhe blu kontribuojnë në mineralizimin e smaltit

• Desensitizimi: jonet e kaliumit nxisin mineralizimin e smaltit dhe zvogëlojnë ndjeshmërinë e dhëmbëve

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 90ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël pastë dhëmbësh në një furçë dhëmbësh të lagur, lajeni përreth 2-5 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

PËRBËRSIT

Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Vegetable Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Hydroxyapatite, Calcium Carbonate, Kaolin (White Clay), Montmorillonite & Illite (Blue Clay), Tetrapotassium Pyrophosphate, Mentha Piper Leafita (Peppermint) Extract, Citrus Extract Aurantium Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Rosemary Flower Recutita (Matricaria) Extract Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Cellulose Gum, Aroma, Xanthan Gum, Sodium Saccharin, Propanediol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Limonenes

SKU: 36535982 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close