Lodra Per Femije Teleskop Plastiart

Krahasoni

3,500 Lekë

Lodra Per Femije Teleskop Plastiart P-B

PERSHKRIMI:

Teleskop i shkëlqyeshëm Arsimor Astronomik për Fëmijë: është i përsosur për fillestarët ose entuziastët e

astronomisë për të eksploruar qiellin, yjet, hënën dhe peisazhin.

Mbani fëmijët tuaj në kontakt me shkencën, zmadhim natural  20X 30X 40X

Teleskop i vogël dhe i lehtë për shkak të konstruksionit akrilik premium të qëndrueshëm, lehtësisht për përdorim në dorë.

Komponentë xhami optikë me veshje të larta transmetimi për shkëlqim dhe qartësi të shtuar të imazhit .

E pajisur me dy okularë të ndryshëm (30X, 40X) dhe zmadhim, ju mund të vëzhgoni objekte në distanca dhe madhësi të ndryshme lirshëm .

I shpejtë dhe i lehtë për tu mbledhur, nuk kërkohen mjete shtesë.

Kënd i përshtatshëm i teleskopit, i lehtë për të gjetur këndin më të mirë të vëzhgimit.

Vjen me trekëmbëshin,  i cili e bën atë më kompakt dhe të lëvizshëm.

I përshtatshëm për astronomët amatorë të nivelit fillestar, dhe një dhuratë e përsosur ose Dhuratë Krishtlindje  për

fëmijët si një mënyrë e shkëlqyeshme për të zbuluar  mrekullitë e Universit.

Kujdes:  është një teleskop lodër për edukimin shkencor ose hobi, jo një teleskop profesional astronomik ..

 

SKU: 39828277 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close